Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehet védekezni rengeteg...

Lehet védekezni rengeteg szúnyog ellen nyaranta, ha valaki madarakat (például fecskéket) tart/tenyészt? Viszonylag sokat akár. A közelben, a vásárolt háztól egy kőhajintásra van egy kis tó. De ahhoz elég nagy, hogy temérdek kis dögnek otthona legyen.

Figyelt kérdés

2021. ápr. 23. 23:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Fecskéket ugye nem tartasz, de ha fészkelnek az már jó, a denevérek is, amúgy a szúnyogháló az egyetlen hatásos védekezés.
2021. ápr. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Tehetsz ki műfészket, ha szerencséd van jönnek. Igen ritkítják a szúnyogokat a "kis dögök", de erőszakkal nem tudod a portádhoz szoktatni őket. Tudod az állatok megérzik milyen ember vagy. A kis dögökkel leírtad magad. Sajnos nincsenek temérdeken, óriási számban pusztultak el, vészesen megcsappant a fecskeállomány világszerte évek óta.
2021. ápr. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
2-es félreértetted a kis dögöket. Azt a tóban fejlődő szúnyogokat írta a kérdező.
2021. ápr. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kültéren egy elektromos szúnyogcsapda elég sikeresen gyéríti az állományt. Érdemes egy nagyobbat venni, pl: [link]
2021. ápr. 24. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A fecskék és denevérek valóban rengeteg szúnyogot megesznek. Tenyészteni nem fogod tudni egyik se, és ne is próbálkozz vele, mert csak az ellenkezője fog elsülni egy beavatkozásnak!

Viszont ha mindent megteszel, hogy szeressenek a házadban (ereszek alatt, vagy hasonló zugokban) vagy környékeden élni, akkor az nagyon sokat fog jelenteni szúnyoggyérítés szempontjából.

Mindet nem fogják megtalálni és megenni, de sokat megesznek, az biztos!


Fontos egyben, hogy a macskákat, ha vannak, tarts bezárva, mert előszeretettel vadásznak fecskékre!!!!

2021. ápr. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ketteske, szerintem te csupán egy újabb átlátszó önjelölt troll-kezdemény vagy. :)) Mindenki önmagától tudta, hogy mire célzok a kis dögökkel, valamiért egyedül csak te nem. De rajtad kívül mindenki más pontosan tudta mire kell érteni. Emiatt (ezzel nem is tévedek) te biztosan csak egy unatkozó, éretlen, még iskolás ifjú lehetsz. Hármas jól leírt téged. (Köszönöm hármas!) És igaza is van: orbitálisan félreértetted, de szerintem direkt.

Látod te akartál mást alaptalanul negatívan megbélyegezni, mégis egyedül te váltál megbélyegzetté. ;)

2021. ápr. 24. 14:00
 7/12 A kérdező kommentje:
Négyes és ötös, nektek is hálásan köszönöm az információkat!! :)
2021. ápr. 24. 14:01
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a ketteske, enyhén 30 éves ifjú.

Mivel a fecskéknek vízre-sárra van szüksége a fészeképítéshez, ergo patak, állóvíz mellett raknak fészket, rájuk értettem a kis dögöket. Igen, félreértettem, elnézést kérek. Mert az emberek 80%-a azt kérdezgeti, hogyan tarthat tukánt, hóbaglyot, hogyan kell leverni a fecskefészket, hogyan írthatja ki a közelében éneklő madarakat, emiatt van egy kis negatív tapasztalatom, emiatt általánosítani kezdtem.

Jól leírtatok, remélem boldogabbak vagytok és elégedettek.

Amúgy nem szoktam unatkozni, most épp egy panaszt fogalmazok meg a környezetvédelmi minisztériumnak, mert x településen úgy "metszették" a platánokat, hogy több tucat vetési varjúfióka zuhant a betonra a levert fészkekből. (ilyenkor általában 10-en felvijjognak hogy halál a varjakra, leszarják az autómat, kártékonyak-ehhez vagyok szokva-ezért értettem félre a kérdésed-valamint amiatt is, mert egy plusz információval rendelkezem, amit te nem tudtál, én meg azt hittem tudod).

Gondolom az információt nem vetted észre a válaszomban.

2021. ápr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak szúnyoghálóval tudsz védekezni a szúnyog ellen. Fecskét tartani nem tudsz esetleg remélheted, hogy nálad vernek tanyát de...

A fecske és a denevér sem fog a te házad körül körözni, hogy össze szedje a szunyogokat. Berepülik az egész környéket és amíg épp máshol vadásznak addig nálad szépen repkednek majd a szúnyogok. Ráadásul forró nyári napokon nemigen van szúnyog, a java estefelé és éjszaka jön elő amikor a fecske már nem vadászik. És hát a szúnyog százezer számra szaporodik, annyi fecske meg denevér egyszerűen nincs, hogy mindet megfogja.

Marad a háló.

2021. ápr. 28. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs annyi fecske, mert vészesen megcsappant az állomány világszerte, de számottevően ritkítják. Mivel kb 5 percenként etetik a fiókákat, napkeltétől napnyugtáig, számold ki az hány szúnyog/rovar lehet.
2021. ápr. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!