Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Segítség Vadkacsák költöttek...

Segítség Vadkacsák költöttek a kerti tavunkhoz, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ma délelőtt volt itt egy vadkacsa pár. Évente szoktak ide járni kacsák de sose raktak tojást. Ma viszont igen, nagyon örültünk neki majd eliesztették őket. nem jöttek vissza, így behoztuk és lámpa alá tettük de hát ugye ez nem ilyen egyszerű és ki is volt hűlve mikor behoztuk. Mégis mit csinálhatnánk? Kérlek segítsetek, nem kérek negatív és sértő válaszokat... nagyon köszönöm előre is a segítő válaszokat!

2021. máj. 2. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok nagy vadkacsas, de szerintem ott kellett volna hagynod. Az hogy x ideig nem jottek vissza egy dolog.
2021. máj. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabadott volna bolygatni a fészket. Ha napokig nem jönnek vissza, akkor gáz van. De a vadkacsát nem szabad bántani. Amúgy barom emberek vannak, komolyan.
2021. máj. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Vartünk egy ideig nem akartuk elvenni onnan hátha vissza jönnek de egy esélyt szerettünk volna adni mert ha kihűl akkor igazábol vége..
2021. máj. 2. 15:39
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tedd vissza
2021. máj. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán szokták hosszútábra magára hagyni a tojást,de viszont lehet hogy zápok a tojások,de ha falusi vagy kérdezz meg valakit hogy nincs e kotloja,vagy valami mert a lámpa nem keltető gép.
2021. máj. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
2-nak nem volt fészek, gyors költés volt és csak 1tojas lett. Fiatal pár lehetett. hidd el én is a legjobbat szeretném nekik..
2021. máj. 2. 15:51
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

1 tojás az kb a fészkelés leges leg kezdete. Vadkacsáról nem tudom, de az sem egy tojáson kezdi a költést. Tedd vissza, vagy dobd ki, mert egy tojással nem lehet foglalkozni.


(Különben ilyen korai szakaszban mindegy is hogy kihűlt vagy sem, az főleg az utolsó héten számít jobbára).

2021. máj. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Tedd vissza a tojást. Egyszer letojja mind és utána kezd el költeni. Addig hidegek a tojások. Legalábbis jónéhány madár így tesz.

Lámpa alatt esélytelen kb.

Ha ki is kelne az 24 órás gondozást jelentene, amit valszeg nem tudnátok megcsinál i.

Értem a dolgot, de ez most nem közbeavatkozós eset.

2021. máj. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Szerintem is tedd vissza, és nézz ki időnként, hogy visszaérkezett-e a pár! Van rá esély.
2021. máj. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem jöttek vissza és amit kitettünk "csali" tojásnak azt feltörték a szarkák.. lámpáztuk a tojást, fejlődik szépen. Így legalább adtunk neki egy lehetőséget..
2021. máj. 7. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!