Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kaptam 20 db kicsi fürjet pár...

Kaptam 20 db kicsi fürjet pár hete, 3 hét után elkezdtek elhullani, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Mostmár némelyik akkora, mint másfél teniszlabda, szépen fejlődnek, éjszaka állandó 20fok, nappal 25-28körül van nekik.

Néhány napja várattlanul reggelre 2 elpusztult, aztán ma reggelre 3, látszólag minden előjel nélkül.

Most éppen haldoklik 2, az egyik már csak gubbaszt, a másik olyan mintha lebénult volna és csak hátrafele tud totyogni, mi lehet ez?



2021. máj. 4. 16:34
 1/8 A kérdező kommentje:
Kérdés kiírásától számítva kb 15 perc alatt el is pusztultak, amelyik már csak gubbasztott, az egyszerűen megszűnt lélegezni, a másik amelyik hátrafele totyogott, teljesen hátracsavarta a nyakát, széttárta a szárnyait és hátra feszítette őket, látszólag durva kínok közt távozott... a többis nemmi tünete semminek, 1 napja látta őket a falu állatorvosa,m de ö sem látott rajtuk semmi különöset.
2021. máj. 4. 18:19
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez pestisnek tűnik!

Vizsgáltasd meg az egész állományt újra.

Az orvos meg is vizsgálta őket, vett mintát tőlük? Mert kéne, különben honnan tudja, hogy nincs semmi bajuk.

Mennyi idősen kaptad őket? Mert pestis ellen általában csibekorban vakcináznak, bár fürjeknél lehet, hogy nem.

És mivel eteted őket?

2021. máj. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2.+ És hogy tartod őket, mekkora helyen, hányszor, hogyan takarítod?
2021. máj. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és jó lenne a tetemeket is megmutatni az orvosnak.
2021. máj. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sajnos itt a falunkban a "lógyógyász" ennyi, ránézésre meg kézrátétellel gyógyítja azt ami disznónál kisebb...

Annyit meg nem ér számomra, hogy 50km-t buszozzak velük állatkorházba... akitől kaptuk, neki már a teljes állománya elhullott, de ezek azt 2 héttel túlélték.

Hát kb 1m×1m egyikoldalán lyukacsos ládában vannak, tetején ráccsal letakarva. Mindezt jobb híjan a nappaliban, úgyhogy napi 2x takarítva voltak. Huzatmentes, nappal napos, de nem égetően, éjszaka sötét helység...

Az első 2 hétben volt nekik belógatva egy 60wattos izzó, de már nem nagyon igényelték ezért kivettem, inkább csak szétszéledtek tőle, neten azt olvastam, hogy olyankor melegük van.

Naponta 2x takarítottam őket, párom pedig kb 3 naponta teljesen kifertőtlenítette a ládájukat.

Szóval mondhatni, luxus körülmények ahhoz képest sokan hogy tartanakbitt állatot.

Indító tápot kaptak/kapnak

Meg vízet, kamillateát, almaecetes vízet, ezt mindet egyszerre, aztán válogathatnak.

Egyébként tegnao nézegettem őket este, virgoncak voltak, látszólag semmi bajuk, reggelre csak 9en maradtak 4 elpusztult újra.

2021. máj. 5. 07:55
 6/8 A kérdező kommentje:
Dehát pestist kb mitől kaphattak? Zárt nappaliban?
2021. máj. 5. 07:56
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már az előző helyen kapták el és már betegen kerültek hozzád, ezt egy vírus okozza, ami nagyon fertőző tehát ha az előző helyen hullottak akkor már ott volt a vírus nem is értem minek adta tovább az állatokat ha tudta, hogy betegség terjed köztük. Lehet tünetmentes lefolyású is vagy bénulással, nyaktekeréssel jár, valószínűleg az összes elpusztul majd, ezt még orvos is nehezen gyógyítja kb. csak a vakcinázás előzte volna meg. De igazából ha pestis akkor a helyi hatósági állatorvosnak kötelessége kivizsgálni, mert a vírus másik baromfi állományokra is átterjedhet az egész faluban. Szerintem szólj az orvosnak, hogy pestis gyanud van.
2021. máj. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na 6 megmaradt,m rgyelőre úgy nez ki ők kemény fából vannak
2021. máj. 7. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!