Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mentett cinegét hogyan tartsak?

Mentett cinegét hogyan tartsak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Történet a következő: a kertünkben mindig etetjük a madárkákat, több etetőnk is van, legtöbbször a széncinegék szoktak virgonckodni a fák között. A minap kimentünk, hogy egy kicsit kertészkedjünk velük, mire láttuk, hogy az egyik fa ágán fészek porosodik, egy tojással benne. Természetesen nagyon örültünk a hírnek, hogy kismadár lesz a kertben, de nem nyúltunk hozzá, nehogy az anyja elhagyja. Sajnos viszont ha van is édesanyja, napok óta nem is néz rá... Megelégeltük, ezért elhatároztuk, hogy kezeink alá vesszük a kis árvát. A szóban egy széncinege forog, aki még nem kelt ki. Szeretnék tanácsokat kérni tőletek, akik már mentettek cinegét! Milyen tápszerrel etessük, és hol vegyünk? Csinálni nem lehet? Ha majd már képes lesz a szilárd étel elfogyasztására, mit adjunk neki? Ha elég nagy lesz, hol tartsuk? Lakásban? Ketrecben, vagy esetleg madáretetőben? Hogyan biztosítsuk neki a megfelelő hőmérsékletet? Hogyan keltsük ki a tojást? Megoldható tojáskeltető nélkül is? Linkeket, videókat is elfogadok! Ha videót küldenél vagy magyar, vagy angol nyelvű legyen!! Előre is köszönök minden segítséget, amint tudtok válaszoljatok, mert ez most sürgős!! :(

2021. máj. 10. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Napok óta gondozatlan 1 db tojás esetén én nem készülnék nagy gondozásra, valószínűleg semmi nem fog kikelni belőle....
2021. máj. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A széncinke NEM épít fészket, lévén hogy odúlakó.


Ha napokig nem ült rajta a tojó, az a tojás már nem fog kikelni, mert kihűlt.

2021. máj. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A napokig, az azt jelenti 3 napja. Van még remény?
2021. máj. 10. 15:32
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Á, annak már annyi. Meg kellene lámpázni, van-e benne valami.
2021. máj. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Bízd a természetre..a legjobb gazda. ( amíg mi bele nem kontárkodunk...
2021. máj. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

1. Az már nem fog kikelni, mert rég kihült, és te amúgy sem tudnád kikeltettni, mert megfelelő hő és pára kell hozzá, amit nem tudni pontosan számszerint mennyi.

2. A cinege védett madár így nem tarthatod magadnál, ha kikelt fiókát találsz azt is a madármentőkhőz kell elvinni!

2021. máj. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos 3 nap rengeteg ilyenkor.

Egyébként én inkább hozzáértőkre bíznám, megkeresnék környékbeli nemzeti parkot, állatkertet, madármentő szervezetet, ők biztosan tudnak segíteni (ha esetleg máskor előbb észrevennéd, hogy valami nincs rendben).

2021. máj. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Frissítés*


Tudom, régi a kérdés, de elfelejtettem visszaírni. Nem széncinege volt, hanem valamely másik madár, ciki, de elfelejtettem mi volt. Régi sztori!😅


A lényeg a lényeg, összekevertük egy másik madár nagyon hasonló tojásával, viszont! Ami a legjobb, hogy lett közben még két tojás illetve az anya is visszajött értük! :)


Pár hét, amolyan 5-6 múlva pedig a tojásoknak hűlt helye sem volt. Kis tojáshéjakat találtunk, reméljük kikeltek, és nem macskaeledelként végezték, sok a kóbormacska a környéken... :(

2021. okt. 6. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!