Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan kell egy Balkáni...

Amigossperanto kérdése:

Hogyan kell egy Balkáni gerlét nevelni?

Figyelt kérdés
A mai nap találtam egy Balkáni Gerle "fiókát" még nem teljesen kifejlett és a lába jó eséllyel eltört. Nagyon megvan ijedve és nem is eszik, pedig raktam ki neki téli madár eleséget és vízet is. Tudnátok adni tippet, hogy mit csináljak? Ha állatorvoshoz viszem, akkor mennyibe fog nekem kerülni? Vagy inkább hívjak állatvédőket és bízzam rájuk? Esetleg ha én nevelem, akkor tudtok adni tippet, hogy hogyan etessem? Tudom nem védett és hagyhattam volna elpusztulni, de nem volt ehhez szívem és ha tehetek segítek neki, csak nem tudom hogyan kellene. Remélem tudtok segíteni és nem trollkodják szét az egészet néhányan.

2021. máj. 20. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Sok fiókát szedtem össze gyerekként. Kukoricaszemeket áztattam vízbe, amíg puhák nem lettek, összedaraboltam, és úgy adtam a madárnak, sokszor erőszakkal, mert még nem tudott enni. Ez nagyobb fiókáknál működött. Ha törött valamije akkor bízd állatvédőkre. Egyébként is fordulhatsz hozzájuk, lehet tudnak infóval szolgálni.
2021. máj. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Helyileg merre vagy? Attól függően lehet helyet mondani, ahova vidd.

Ha fióka, nem fog magától enni.

Minél frissebb egy törés, annál jobban gyógyítható. Ha vársz, olyan mintha te várnál napokat egy törött végtaggal. Nem kellemes.

Írj SOS merre vagy.

Elméletileg egy mezei állatorvos is meg tudja oldani, ha nem komplikált. Ha jószívű, nem fog sokat elkérni.

Készíts róla képet. Reggel 10-ig tudok válaszolni.

Főtt búzát adogass szemenként a csőrébe (1-2 percig kell csak főzni, hogy kicsit megpuhuljon, könnyebben emészthető)

A törött lábát ne piszkáld.

2021. máj. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2021. máj. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!