Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan riasszam el a baglyot?

Hogyan riasszam el a baglyot?

Figyelt kérdés
Sajnos tavasszal mindig megjelenik egy kedves kis bagoly a padláson. Nem lenne vele gondom, de 1 éve picik is lettek és olyan volt mintha az olimpia zajlana éppen felettem, plusz, teli van köpettel, ürülékkel és dögökkel a padlás, arról nem is beszélve hogy az egész évi kolbász - szalonna betevőt össze sz@rták, és a kúp cserepet is szét szedték . Tettem fel plüsst, de nem mentek el. Valaki tud tuti tippet riasztás ellen? Állatbarát vagyok, bántani sosem szeretném, de rengeteg károm fog keletkezni ha maradnak.

2021. máj. 21. 23:57
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Megnéztem a GYK keresőjét, és ezt a 2 releváns választ találtam:


#2-es válasz:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__9524565-bag..

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__5772744-a-h..

2021. máj. 22. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csináld meg a padlást, hogy ne tudjanak bemenni. Ha vannak fiókák várd meg, amíg kirepülnek.
2021. máj. 22. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1: nagyon vicces. 2: ne bántsd őket, ezek védett állatok, a húsuk pedig emberi fogyasztásra (de szerintem még állatira is) amúgy is teljesen alkalmatlan.


Én a MME-nek (Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület) szólnék - [link]

Ha ők maguk nem küldenek ki egy szakembert (de szerintem 100%, hogy ki fognak), akkor biztos tudják, hogy ki az a SZAKEMBER, akihez fordulni lehet annak érdekében, hogy ne meggyilkolni kelljen a szerencsétlen madarakat (főleg, hogy a húsuk sem ehető), hanem továbbélhessenek olyan helyen, ahol ők is szeretnek lenni, és mást sem zavarnak. (Nemzeti Parkok pl., ezekből Magyarországon is minden tájegységen van...)

2021. máj. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Örülj neki hogy ott vannak,legalább nem lesszenek egerek és egyéb rágcsálok,a patkányt is simán elűzi.

Ne felejtsd,ő lát a sötétben .

2021. máj. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#3-as meg van csinálva, egyetlen pici lyuk van a szellőzés miatt. Az pedig muszáj...
2021. máj. 22. 11:02
 6/9 A kérdező kommentje:

#4es nagyon szépen köszönöm, fel keresem őket!

#5ös köszi, amúgy sincs rágcsáló de ha a te 100kg kolbászod és szalonnád szarná össze, köpné össze, futkosna egész éjszaka plusz kismacska tetemet is találnál, nem hiszem hogy azt mondanád hogy "jóvanaz úgy" :) tudom hogy hasznos jószág, legyen is az, csak ne az én káromra. Mert hiába védett az én károm senki se fizeti meg.

2021. máj. 22. 11:04
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6: Hát tegyél rácsot arra a szellőzőlyukra!
2021. máj. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
82%
Miért vártátok meg míg minden élelmiszert összeszar?
2021. máj. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8 mert lehet nálatok nem, de nálunk a padláson szárad a kolbász, szalonna. Tavaly hiába élt fent, nem szart össze semmit és köpet sem volt körülötte. Idén már igen. Védett állat így nem bántjuk, de tavaly is próbáltuk elzavarni, kevés sikerrel. Szóval el hiheted kedves hogy nem azért hagytam fent a kaját hogy na légyszi szard össze....
2021. máj. 25. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!