Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van két hullámospapagájom már...

Van két hullámospapagájom már vagy egy éve és még mindig nem szelidültek meg, nagyon csípnek és félnek tőlem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat!
2008. dec. 7. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

mikor ketten vannak nehezbb megszelídíteni öket.

mindig beszélj hozzájuk, adjál a kezedböl enni nekik, és elöször napi egyszer teddbe a kezedet, hogy szokják, aztán ha megszokták, akkor közelíts feléjük, de ne akard megfogni, azt érd el ha a lábuk alá teszed az újad akkor rá üljenek.

2008. dec. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
80%
Párban nehezebb, de nem lehetetlen. Adj nekik kézből nasit (ez lehet bármi, amit szeretnek), ha ezt megszokják, hogy tőled kapnak kézből, akkor idővel elmúlik a félelmük. Van egy kb. 5 éves kissrác hullámosom, idén nyáron pusztult el a párja, de ő mai napig távolságtartó, de a nasit mindig elveszi tőlem, csak ő egy "szabad lélek", és nem is csíp, ha meg is fogom, mikor szabadon van de már késő van (sötétben nem hagyom szabadon), csak ő nem szereti, ő független.
2008. dec. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Sokat beszélj a papagájaidhoz és amikor adsz nekik valamit mindig mond neki hogy gyertek enni itt van a kaja.Vegyél nekik új játékokat mert mindig szeretik és tisztelik a gazdájukat ha adsz nekik valamit és beszélsz hozzájuk.Én is így szelidítettem meg az én papagájomat és most már bármikor megsimogathatom mert szeret engem és tisztel és nem csíp meg.
2009. okt. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!