Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 5 nm alapterületű kültéri...

5 nm alapterületű kültéri voilerba milyen madarat ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az említett helyen jelenleg angol törpetyúkok ( sebright) vannak már egy jó pár éve, de úgy döntöttem megválok tőlük. Legalábbis meg tudnék válni, sajnos év elején elvesztettem azt a madárkát, aki miatt ezt az egészet szerettem csinálni, azóta kevesebb bennük az örömöm, többet is kéne kiengedni őket, de az macerássá vált.


Teljesen zárt voilerről van szó, északi oldala fallal védett, nyugati-keleti oldala is viszonylag védett. Nyugis helyen van, bár a kutya oda tud menni, árnyékos helyen van. Szomszédságában tyúkok.


Szívesen tartottam volna fürjeket benne, de neki a téliesítést és a nekik való nyugalmat nem tudnám megadni. Ugye a tyúkok néha balhésak, hangosak ha megvan a tojás, a kutya meg néha szeret arra járkálni, attól is összerebbenének minden alkalommal.


Mandarin réce párnak szintén kicsi, hiába lenne emelvényen a pancsoló, hogy alatta tudjanak menni, ahogy olvastam ez még így is kicsi nekik.


Valahol itt megtorpantam a történettel.


Ezeknél kisebb madár télen fűtött helyet igényel, ennél nagyobbnak meg kínzás ilyen kis helyen élni.


Azt hiszem ezzel körbe ért a kör, de meghallgatnék ötleteket, tapasztalatokat.



Ha mást nem, tavasszal kiscsirkék lesznek benne, vagy cochinok (de őket ugyebár ki lehet engedni, a mostaniakkal az a baj, hogy nem igen akarnak vissza menni, de csak ők ilyen elevenek, többiekkel nincs gond).



2021. jún. 10. 19:25
 1/3 A kérdező kommentje:
Jaj és nem madár is szóba jöhet, de igazából azoknak csak még bonyolultabb lenne a tartása, azért ötletnek elférne itt :) max nyusziház kerül bele, de egyelőre a meglévőknél több nyulat nem akarok vállalni.
2021. jún. 10. 19:27
 2/3 anonim ***** válasza:
Kanári, nimfa, énekes papesz?
2021. jún. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2-es ezeknek télen nem tudom biztosítani a megfelelő hőmérsékletet.
2021. jún. 11. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!