Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak az udvaron...

Mit csináljak az udvaron talált törött szárnyú madárral? Kicsi, gondolom veréb. Mit adjak enni? Hogy gyógyítsam meg?

Figyelt kérdés

2021. jún. 15. 14:45
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem ez veréb. 3 macskánk van a házba, mibe tartsam biztonságos helyen, és mit adjak enni-inni hogy ne pusztuljon el? Köszi előre is.
2021. jún. 15. 14:47
 2/15 Tevenyereggyarto ***** válasza:
95%
Szerintem keresd fel a legközelebbi madármentő egyesületet vagy esetleg állatkertet, állatorvost stb mert házilag előzetes madaras tapasztalatok/ szakértelem híján aligha tudsz bármi érdemlegeset kezdeni (ahogy mi sem tudunk ennél jobbat tanácsolni a képernyő túloldaláról) ha tényleg törött szárnyú, komolyabban sérült.
2021. jún. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Allatmentoket hivd fel, es kerj tanacsot toluk, vagy add at nekik ha atveszik minden rendben lesz:)
2021. jún. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Ha eltörz a szarnya, akkor nem tudod megmenteni. Vagy ha eletben is marad sose tudod elengedni.


Egyebkent egy kb ciposdoboz nagysagu dobozba tegyel ujsagpapirt, ronhyot es szaraz fuvet...kis feszket keszits bele. Es takard le egy nagyobb ronggyal, legyenek lukak dobozon nehogy megfuljon vagy a rongyit ne teljesen tedd ra hagy kis rest.

En a szobamba tartottam verebet dobozban amig fioka volt kesobb mar ropkodtek.

Rovarokat esznek fiokakent. Legyet, lepket (szarny nelkul), pici saskat (labai es a kemeny feje nelkul), csontit adhatzs neki. Kesobb mar magokat, kenyeret, parizert is evett. De hat azert az nem igazi verebfioka etek.


Legtobb madarfioka rovarokat kap az anyjatol, apjatol mert abban van sok feherje es a nkvekedesukhoz kell.


Sok sikert.

2021. jún. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%
Vid el az állatorvoshoz
2021. jún. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Úgy tudom a kenyér egyáltalán nem jó, mert attól felpuffadnak és meghalnak. Rovarokat meg nem tudom honnét szerezzek, napraforgó magot dobtam be neki és tettem vizet, le van födve és lyukasztva. Nincs állatorvos, én egy faluban lakok, itt csak diplomanélküli "állatszakértő" ha akad, az se tudna egyebet csinálni.
2021. jún. 15. 15:27
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Van a körzetben biztos madàrkórhàz/ àllatmentő valami hely. Hívd fel őket, ha nem tudod elvinni, segítenek megoldani. De így max reggelre elpusztul.
2021. jún. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, mi Pesten lakunk, de mi 1x egy szintén egy szárnyaszegett Vércsét találtunk a Műegyetem kertjében. Bevittük a könyvtárba (ott dolgozom), és kerestünk egy kiszállni hajlandó madárvédő egyesületet, de nem volt könnyű, az első három elutasított minket telefonon, a 4. vállalta végül, hogy kijön és elviszi.
2021. jún. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Melyik faluban laksz? Külföldön?

Kérlek tegyél fel róla fotót, hogy lássuk, esetleg fióka-e.

Ha megmondod hol vagy, esetleg a környéken megnézem mik a lehetőségek.

Főtt tojást (frisset!) adj neki elsősegélyként, az fiókának és felnőttnek is jó pillanatnyilag. Foghatsz neki legyet is, de ne legyen zöld-kék hátú döglégy.

2021. jún. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Külföldön lakok.

Itt van a madár, nem tudom mennyire látszik jól.


[link]


[link]

2021. jún. 15. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!