Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak az udvaron...

Mit csináljak az udvaron talált törött szárnyú madárral? Kicsi, gondolom veréb. Mit adjak enni? Hogy gyógyítsam meg?

Figyelt kérdés

2021. jún. 15. 14:45
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Most mintha pihengetne, de közben maga alá kakilt.


[link]


Nem úgy tűnik, mintha megenné a magokat, talán a füvet. Nem figyeltem, mert le van takarva, hogy ne szökjön meg. A macskák meg szemet vetnének rá egyből.

2021. jún. 15. 19:25
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy rigó gyerek. Biztos vagy benne, hogy el van törve a szárnya?

Ezek úgy hagyják el a fészket, hogy még nem röpképesek, a szüleik etetik őket a földön. Ha csak azért fogtad meg, mert nem tudott repülni, akkor vissza kell tenni és várni, hogy a szülők megjelenjenek, elvigyék, addig pedig bezárni a macskákat.

Romániában is tudok pár helyet. Ne szégyelld, hogy külhoni vagy, én is.

Kisebb méretű gilisztákat kell neki adni, és figyelni a szülőket, a közelben vannak-e. Magától nem fog enni.

https://www.youtube.com/watch?v=_g7o3GndmVg

Lisztkukac lenne a legjobb, meg viaszmolylárva, ha a közelben van ilyesmi.

2021. jún. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Hát eléggé furán tartja a szárnyát, és csak sétált. A földön találtam rá a fűben, tehát nem egy fáról szedtem össze.

Gilisztát nem igazán látok, de holnap keresek. Csak csupasz csiga van, abból jó sok. Na valamit adok neki. Holnap elengedem aztán.

2021. jún. 15. 19:29
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Főtt tojás és félbevágott giliszta. A giliszta a földben van, ki kell ásni.

Ha megteszed amiket írtam, akkor valamennyit tudsz segíteni a rigónak. Mint mondtam, NEM repülnek, hanem a földön etetik őket a szülők. Fel tudod nevelni, de kb félóránként eszik. Ha csak úgy elengeded a vakvilágba, úgy, hogy meg sem próbálkozol megvárni a szüleit, az nem sok segítség.

Csigát nem eszik.

https://www.youtube.com/watch?v=SaYcjsy7_Fc

2021. jún. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 attila_72 ***** válasza:
0%
Mutasd be a cicának, hasznosabbat nem tehetsz. Repülni már nerm fog.
2021. jún. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!