Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi az a pehelykútia?

Mi az a pehelykútia?

Figyelt kérdés

Chatgpt-vel beszélgettem és ő mondta, hogy az egyik madárnak ez egy régebbi, kevésbé használt magyar elnevezése, amelyet egyes vidékeken használnak rá. A google nem találja.

Nekem gyanús, hogy a chatgpt csak bekamuzott valamit, hogy mentse a bőrét és ne tűnjön tudatlannak. Bár, ha valaki már hallotta ezt a szót, akkor én kérek elnézést...



#ChatGPT #pehelykútia
ápr. 21. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
En is utánanéztem, nem jön ki semmi
ápr. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg nem létező szót használ, gondolom idegen szavak fonetikus leírása, vagy elírás, de bőven előfordul kitalált szó is. Ráadásul a ChatGPT pont olyan, hogy inkább hallucinál, mint hogy megmondja, hogy valamit nem tud.

Egyébként meg ezt így is kell kezelni. Nem egy intelligens lény van mögötte, hanem egy dinamikus algoritmus, gyakorlatilag egy behangolt függvény, ami a kapott bemenet számábrázolását a saját értékeivel megszorozza, összeadja és kidobja a legvalószínűbb kimenetet. Bár elképesztően bonyolult, de tulajdonképpen nem értelmezi, amit ír, csak a legvalószínűbb kimenetet adja vissza.

ápr. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2-esnek: igen, csak szerintem a legvalószínűbb kimenetek közt nincs ott, hogy "bocsi, nem tudom" és inkább ír valami butaságot... Pehelykútia... érdekes lenne megtudni, hogy ez hogy jött össze neki... :)
ápr. 22. 10:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta rá a chatgpt, hogy az egy madárszerű magyar mitológiai lény, ami olyan népmesékben szerepel, mint pl. a "Hétszűnyű Kapanyányimonyók" vagy a "Szépasszony-völgy". XD
ápr. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egészen mást mondott! :)


"You

Mi az a pehelykútia?

ChatGPT

A pehelykútia egy fajta csillagászati objektum, amely a csillagászati jelenségek egyik típusát jelöli. A pehelykútiák olyan gáz- és porfelhők, amelyeket csillagászok a Tejútrendszerünkben vagy más galaxisokban észlelnek. Ezek a felhők általában hidegek és sűrűek, és gyakran olyan helyeken találhatók, ahol új csillagok keletkeznek. A pehelykútiák sokféle formában és méretben léteznek, és szerepük van az új csillagok kialakulásában és a csillagászati környezetünk alakulásában is."

ápr. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na igen, és ezek után higgyünk el mindent az AI-nek...
ápr. 29. 23:49
 7/8 A kérdező kommentje:
4-esnek: amúgy a Szépasszonyok (mint Egerben a völgy) boszorkány-félék voltak, olyasmi, mint a Kapanyányimonyó, szóval lehet, hogy akkor éppen mítikus (misztikus) hangulatban volt őChatgptessége... :D :D
ápr. 29. 23:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Hogy megjegyezzem oda is van írva a chat-hez, hogy:

"ChatGPT can make mistakes. Consider checking important information."

Magyarra fordítva ez annyit jelent, hogy:

"A ChatGPT tévedhet, ellenőrizze a fontos információkat"

Pont az a lényeg, hogy nem is szabad megbízható forrásként kezelni. Ezt hajtogatják az AI őrület kezdete óta, hogy az általa adott információk nem megbízhatóak, ez nem egy lexikon, vagy egy keresőmotor, hanem egy társalgó szoftver, ahol sokkal fontosabb a szöveg nyelvtani helyessége, mint az információtartalma.

Egyébként nekem is ír olyanokat, hogy "youtube-kanál", meg "ágásodik" (oldatos szövegben), stb., szóval hibás fordítás, hallucináció, stb.

ápr. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!