Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Pávát hogyan kell tartani és...

Pávát hogyan kell tartani és milyen fajtát érdemes venni?

Figyelt kérdés

A családommal azon gondolkoztunk, hogy ha teljesen kész lesz a házunk, akkor lehet veszünk egy pávát. Mennyire lenne költséges és bonyolult egy ilyen állat tartása? Barátságos vagy inkább agresszív? Ha lehet tenyésztőt is írjatok!

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. júl. 24. 09:35
A kérdező szavazást indított:
Egy ilyen állat tartása igen kölcséges és bonyolult
Nem nehéz a tartása és egzotikus kinézetéhez képest olcsó is
12 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A hangját hallottad már? Elég idegesítő. Amúgy nem különösebben nehéz, kb. mint egy tyúké.


https://www.youtube.com/watch?v=LOJVF9SBQ70

2021. júl. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pávát csak párban! Hol tudnád őket tartani? Lenne nekik valami madárház ahová éjjelre be lehet őket zárni? Na meg ameddig kicsik addig abban kellene nevelni őket hogy megszokjanak, és a helyüket is.



Ha felnőtt korban ki vannak engedve az udvarra, gondolni kell arra is hogy esetleg kirepül (kutya megijeszti stb) mivel nagyon jól tud repülni.


Vagyis a tartása (ha már minden feltétel adott) nem túl költséges, inkább macerás!

2021. júl. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon hangos, nekünk volt, én inkább tanyára ajánlom. A szomszédok ki fognak nyírni.

Igen jól repül. Felülről is zárt kifutó kell neki. 30 négyzetméter egy párnak már jó. Kell nekik ezen belül egy zárt, fedett ház rész is.

Etetése nem oly bonyolult. Mindenevő, fehérjeigényesebb, mint egy tyúk. Nálunk pulykatápot, zöldet, darált kukoricát, főleg egy éves korukig túrót, főtt tojást kaptak. Fontos, hogy tudjanak kapirgálni, bogarászni, kavicsra ugyanúgy szükségük van, mint a tyúkoknak.

2021. júl. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tudom, hogy milyen a hangja , mi kibírnánk és szerintem a szomszédaink is. Hely van a kertben bőven. Még azt szeretném megkérdezni, hogy a kutyát mennyire bírja? Mármint, hogy nem csípi-e meg vagy ilyesmi? (A kutya nyugis fajta, tutira nem bántaná a pávát, csak abban nem vagyok biztos, hogy ez fordítva is működne.)
2021. júl. 24. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!