Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan vegyem rá a nimfáimat...

Hogyan vegyem rá a nimfáimat erre?

Figyelt kérdés

Augusztus óta van két nimfapapagájom, mindkét tavaszkor kelt, hím és tojó.

Énekelnek, játszanak, egymással sincs problémájuk. Miután meglettek kb. egy két héttel utána elkezdtem őket kézhez szoktatni. Amikor csak tudtam minden nap foglalkoztam velük legalább egy fél-háromnegyed órát. Már ülnek a kezemen miközben esznek belőle. Viszont nem engedik, hogy simogassam őket. Próbáltam egy picit az ujjammal közelíteni, de nem bíznak benne. Hogyan kéne ezt hozzájuk szoktatni?


Illetve még a zöldségekkel van egy kis problémánk. Az elején ették, de amint rájöttek, hogy a kezemben mag van, nem eszik meg a zöldségeket.(Általában répát, uborkát, tyúkhurt, répaszárat, néha karfiol, brokkoli, borsót adok nekik).


Próbáltam úgy, hogy a zöldség tetejére egy kis kölest szórok, hátha közben megeszi a zöldséget. De nagyon ügyesen ki kerülte őket. Mit tegyek?



2021. szept. 19. 10:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne add fel. Sokszor hónapokba telik, mire simogatni lehet őket. Jól csinálod, türelem. A fülüknél próbálkozz, az a gyenge pontjuk.

Mikor zöldséget adsz, hagyd őket magukra, ne nézegesd őket, így nem lesz okuk otthagyni és várni a magokat.

2021. szept. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem minden madár viseli el a simogatást- még a kézzel neveltek se feltétlen szeretik, nem kiskutya-kiscica.

De próbálgasd, hátha.


A zöldséget pedig reszeld le ha másképp nem megy, és keverd a magjukhoz.

2021. szept. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!