Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyi madáreleség elég egy...

Mennyi madáreleség elég egy télre?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy ezen a télen kitennék egy vagy két madáretetőt a kertben. Kinek mennyi madáreleség szokott elfogyni? Esetleg szívesen fogadnék egy-két jótanácsot is a tapasztaltabbaktól. 😊

2021. okt. 10. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Én annyi tapasztalatot írnék, hogy tavaly raktunk ki felfüggeszthető madáreledelt, ami többféle magot tartalmazott. A kicsi magokat hamar megették, de a nagyobb darab magokhoz (mogyoró?) egyáltalán nem nyúltak hozzá. Szerintem olyat nem érdemes venni.
2021. okt. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Egy fél zsák fekete takarmány-napraforgót vettem, nem fogyott el.
2021. okt. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi már legalább 20 éve etetjük télen a madarakat, elég sok madár jár hozzánk, köztük sok galamb is van, így kb 30-40 liternyi mag szokott fogyni, de kezdetben még ennek töredéke volt. Nem rögtön fog odamenni az összes madár a környékről.

Erdő mellett élünk, és a környéken nem sokan etetik a madarakat télen.

Azt tudnám javasolni, hogy menj be egy takarmányüzletbe, és az eladó tud segíteni, ad többfajta magot, amit össze tudsz keverni, és úgy mixen kirakni.

Esetleg ha van diófátok, tudsz kirakni diót feltörve, azt is szeretik.


Emellett még szoktunk venni gömböket, (altalában zöld hálóban van) abból egyet rakunk ki 1, vagy 2 hetente

2021. okt. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
nálunk kb 10-15 kg fekete napraforgó fogy a tél erősségétől függően, az erdő szélén lakunk. Nem kell megvenni előre, mert esetleg megpenészedik. 5kg-os zsákokban lehet kapni pl.zöldséges üzletekben, szólsz, hogy madaraknak kell. Nem szabad semmilyen növényvédő, rovarirtóval kezelve venni.
2021. okt. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2021. okt. 11. 10:54
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Magkeverék: azért váltottunk napraforgóra mert nem ették meg a többi magot a keverékből csak a napraforgót. Az olajos magvak kellenek nekik télen. Dió, napraforgó.

Az etető legyen közel bokorhoz, ágasabb fához h ragadozómadár elől be tudjanak iszkolni a sűrűbe. Ne legyen macska, kutya által elérhető, könnyen megközelíthető helyen.

2021. okt. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bana12543 ***** válasza:
100%

Kb 10 éve etessük a madarakat.Szinte mindig csak napraforgóval.Abból is jobb a fekete,mert több olajat tartalmaz.Legalább 2 madár etetőt tegyél ki,mert torzsalkodni fognak,ha csak egy etető van,mindenki magának akarja a kaját.Jó ha az egyik odús fajta,a másik meg minden oldalról megközelithető.Ha csak odúsat teszel ki,a veréb beül a nyilásba,és amig jól nem lakik,se ki se be.


Szokják mondani,hogy vizet is kell kitenni,talán ha egy évben raktam ki,nem nagyon szoktak inni belőle,és pillanatok alatt befagy.De ha teszel ki vizet,arra ügyelj,hogy ne tudjanak benne megfürödni.Mondjuk egy kisebb konzerv doboz,de tegyél bele kavicsokat.


Mi idén böngésztünk 3 zsákkal,de abból jut a baromfiaknak is.

2021. okt. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!