Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen edényben adnátok oda a...

Milyen edényben adnátok oda a madaraitoknak a mageleséget ebben az esetben?

Figyelt kérdés
A nimfáim az etető tetejéről megeszik a magot, az aljáig nem mennek le, ha a tetejét leették, és ott már csak a mag héja van, akkor rikácsolnak, hogy éhesek. Ha hagyom kicsit, akkor ráfanyalodnak, hogy lekotorják a tetejét, de lehet, hogy jobb lenne valami laposabb edény. Ez sem túl mély amúgy az ő méreteiknek, ami most van, szóval teljesen ki tudják enni belőle, ha nem dőlök be a követelőzésüknek, de valamiért nem szeretik. Van kifejezetten laposabb, hosszúkásabb akasztós etetőtál, ami jó lehet nimfáknak, vagy keressek valami másféle edényt, virágalátétet, kutyatálat?
2021. nov. 15. 14:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A héjat én kiszoktam fújni az etető tálból az épp magok meg benne maradnak és mindig rátöltök frisset ha már kevés van. Már ha kivehető az etető.
2021. nov. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kivehető, persze.
2021. nov. 15. 14:49
 3/12 anonim ***** válasza:
Túl sok magot adsz egyszerre. Ha sok a mag, értelemszerűen sok a héj is. Inkább kérnek enni, minthogy a héjak között turkáljanak 1-1 szem magért. Te hiába látod, hogy az aljában még van bőven, ha ők éhesek és csak héjat látnak. Nem az etető rossz. Mindegy milyen az etető, ha tele van már héjjal, éhesek lesznek. Adj kevesebbet és megszűnik a probléma.
2021. nov. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Elég lenne csak félig tölteni az etetőt?
2021. nov. 15. 15:06
 5/12 A kérdező kommentje:
Van egy lapos tálkám kutya automata etetőből kivéve, ha abban kapnak enni, abból rendesen kieszik, csak a nekik való etetőnél van ez.
2021. nov. 15. 15:07
 6/12 anonim ***** válasza:
Elég, sőt, még lehet, hogy úgy is sok. Nem tudom mekkora az etető, de teli tölteni egyiket sem tanácsos, pont ezért.
2021. nov. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kipróbálom, köszi. Ha nem jön be, keresek más edényt. :-)
2021. nov. 15. 15:12
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A saját etetőjük mélyebb, a laposban viszont szét tudják kotorni a szemetet, megtalálják a magokat. Adhatsz nekik abba enni, de azért ajánlott a mélyebb etető, mert kevésbé szórják szét a magokat, illetve abba nem tudnak bele üríteni stb.
2021. nov. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Van nagy helyük, ami csak az övék, az nem gond, ha szétkotorják. Még arra gondoltam, hogy a sajátjuk helyett veszek egy hosszúkásabbat, mint ami a baromfiknak van, nem tudom, ilyen van-e nimfáknak megfelelő méretben.
2021. nov. 15. 15:22
 10/12 anonim ***** válasza:
Önetetőre gondolsz? Azt nem ajánlom. Nagyon gyorsan eltömíti a héj és beszorul a mag.
2021. nov. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!