Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lehet betanítani egy...

Hogyan lehet betanítani egy hollót, hogy pénzeket meg fényes tárgyakat hozzon vissza?

Figyelt kérdés
Láttam redditen egy videót, hogy egy hollót betanítottak, hogy szedjen össze pénzt az utcán és hozza haza. Hogy lehet ilyenre megtanítani?
2021. nov. 17. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Szóval lopni akarsz :)
2021. nov. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Így van. Már van egy hadseregnyi hollóm, akik arra várnak, hogy betanítsam őket, hogy aztán ebből meggazdagodjak. 🤡🤡🤡
2021. nov. 17. 12:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem olyan nehéz az elméleti alapja, gyakorlathoz viszont szerintem nem árt egy kis tapasztalat a madarakkal és állatokkal való együttműködésben.


Szarkák, csókák is jól betaníthatóak.


Elhelyezel fényes tárgyakat, vagy mondjuk pénzt, és rábírod a madarat arra, hogy vegye fel és vigye oda neked. Nyilván egyszerűbb, hamár korábban is apportra bírtad, de ezek a madarakat amúgy is felvesznek mindent így akár érdemes a megfelelő alkalmat is kivárni.


Jó pár megismételt sikeres "csere" után, lehet jelhez kötni, egyfajta parancsot adni, ami lehet szó, fütty, csettintés, kézjel, bármi amivel össze tudja kötni a feladatot. Illetve ezután lehet nehezíteni a pályán: elrejteni, vagy nagyobb távolságba kihelyezni a céltárgyat.


Egy jól összeszokott csapat élesben is tesztelheti magát, de innentől kezdve szerintem nagyon tréner és madárfüggő, hogy mennyi motivációja van a madárnak felkutatni a tárgyakat nagyobb területen, és mennyit hajlandó küzdeni érte.

2021. nov. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem. Érdekes. Köszönöm a választ
2021. nov. 17. 12:53
 5/6 A kérdező kommentje:
Az értelmes választ *
2021. nov. 17. 12:53
 6/6 anonim ***** válasza:
45%

Öhm, egész helyesen írsz, érdekes..

Évek munkája, etológia.

Próbáljatok a valós életben is szétnézni, ne csak a videók alapján akarjatok hóbaglyot, zsiráfot, hollót tartani. Ha tényleg érdekelne az etológia (gondolom meg kell guglizni a szót), akkor kvára nem a gyakorin keresgélnél, bár itt is lehet érdekes élőlényeket találni, megfigyelni.

2021. nov. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!