Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagáj nevelés?

Papagáj nevelés?

Figyelt kérdés

Van két aratinga jandaya papagájunk.

Teljesen más személyiségük van.

Az egyik tök csendes, alig nyikkan meg, viszont mindent szétszed, amit csak elér. Konkrétan felrepül a fal tetejére és megkapaszkodik a tapétán, csak azért, hogy szétszaggassa.


A másik pont az ellentét.. nem nyúl semmihez, viszont egyfolytában üvölt. Okkal, ok nélkül.. van amikor azért, mert ülünk, van amikor azért mert takarítunk, aztán képes megtámadni is, ha olyan tárgyat fogunk, ami neki nem tetszik (pl kendő, kés)


Még az első papagájnál elnézzük a hülyeséget, de a folyamat kiabálás..... Kibírhatatlan.


Van itt esetleg olyan papagáj szakértő, aki tudja, hogyan lehet madarat nevelni?

:D



2021. nov. 27. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá, de a wikipedia is azt írja, hogy nagyon hangos. Akkor meg ez a sajátossága és nem lehet lenevelni róla.
2021. nov. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fura, hogy nem vagy tisztában vele. A jandaya hangos, rikácsolós faj. Nem szobamadárnak való, kinti röpdében érzi jól magát. A papagájok rágnak, rombolnak, ez alap kéne, hogy legyen. Ezt elkerülendő adni kell rágcsálnivalót nekik, főként ágakat és akkor máris nem a tapétát bontja le. Ha egy papagáj túl csendes, vagy túl sokat ordít, rikácsol, akkor nem boldog! A támadás viselkedésbeli probléma. Párba álltak? Tudod egyáltalán a nemüket?
2021. nov. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves kettes!

Ők már azelőtt megvoltak anyának, mielőtt én odaköltöztem volna hozzá. Szóval nem felelőtlenségem miatt vagyok ennyire tudatlan:)


Rengeteg rágcsálni valójuk és játékuk van, azonban ennyi nem elég nekik. Tenyésztő nem igazán készítette fel anyát erre és miatta is tettem ki ezt a kérdést.

A csendes papagáj teljesen jól van, boldog és gyermeki lélek, a hangoskodónak stressz-élménye van az előző gazdájától, valószínűleg attól ilyen "őrült".

És ezért gondoltam, hogy ha nem a fajtája miatt hangos, lehet rajta valahogy segíteni és hátha nem belekötni fognak ebbe is.

2021. nov. 27. 21:58
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyébként képzeld tudjuk, mindkettő lány.
2021. nov. 27. 22:00
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne húzd fel magad. Fél szavakból nem lehet megmondani, hogy ti csináltok valamit rosszul, vagy a madárral van baj. Mondjuk alapból kifejthetted volna, hogy a rikácsolós nem jó előéletű meg miegymás...

Ismétlem, nem szobamadárnak valók. A rikácsolós mióta van meg? Ha évek óta, akkor nemigen fog változni. Ha nagyon szar helye volt, akkor konkrét rehabilitáció kéne neki, az meg tudtommal csak külföldön van. Bár az sem mindegy, mit élt ott át. Nem csak fajfüggő, hanem madárfüggő is a viselkedés, ez igaz. De vannak hangosabb, rikácsolósabb fajok és vannak csendesebbek. A jandaya nem tartozik a csendesek közé. Azonos neműek, tehát gondolom nem álltak párba. Így lehet magányos is, hiába van mellette a másik.

2021. nov. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!