Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Madáretetés! Miket raktok ki...

Madáretetés! Miket raktok ki nekik és mennyit?

Figyelt kérdés
Én elkepedtem, hogy mennyit esznek. Van 2 madáretetőm, ezenkívül van egy bokros rész, ahova a földre szórok magokat + cinkegolyók. Fél literes tálba viszek mindegyik etető helyre külön napi kétszer (kora reggel, délután) napraforgómagot és konkrétan egy szem sem marad. 5-7 nap alatt fogy el 5 cinkegolyó.

2021. nov. 28. 15:55
 1/8 anonim válasza:
100%
Én 5-6 cinkefolyót szoktam egymástól távolabb lévő fákra tenni
2021. nov. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én műanyag fára akasztható tartályba napraforgó magot teszek
2021. nov. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Ugye, a cinkegolyót és a magot úgy rakod ki, hogy galambok, egyéb illetéktelenek ne tudják elenni a picinkék elöl? Vagy az ég minden madarát eteted? Mert az valóban kész anyagi romlás.

Ha erdőközelben laksz, jön harkálytól kezdve mókusig minden.

Mennyire saccolod úgy cinke/nap a forgalmat? A heti 5 cinkegolyó szinte semmi, ebben az évben a városokban is sokkal több cinke van, mint egy éve. A földre nem nagyon megy le a cinke, neki gondolni kell esetleges macskaveszéllyel is. Úgyhogy, amit földre teszel, sanszos, hogy más állatkák szedik össze.

Nálunk cinkegolyó, másfél literes PET palackból fabrikált etető, fekete szotyival. Marhafaggyúból tekertem még golyót (piacon kértem), azt is szeretik. Csak teljesen sótlan kaját, zsíradékot tegyél eléjük.

Most ugyan vízhez jutnak, de fagyok idején tegyél ki vizet is! Feketerigóknak földre dobtam néhány összeaszott almát, azt csipegetik.

A gerlék meg azt, ami a cinkegolyókból esetleg lepotyog, míg azok esznek.

2021. nov. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2021. nov. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Cinke illetve veréb rengeteg van, őszintén megsaccolni sem tudom, napokban reggeltől estig figyeltem őket. Van 3 vadgerle, ők még nem igazán járnak ide csak a tetőről figyelnek. Vörösbegy is van pár, csúszkák, erdei pintyek és ökörszemek. Fakopáncs is, de ők csak a fákon. Pont emiatt tettem több helyre, mert a cinkék és verebek rendre elzavarják a többi picit, ők inkább a bokrok aljában szedegetik az élelmet. Víz is van kint 2 helyen, illetve a néha idetévedő szajkóknak és feketerigóknak alma, dió. Minden olyan helyre van felrakva, ahova nem tud egyéb állat felmenni, mert a fáról lelopkodta valami a golyókat, amikor először tettem ki. Viszont mostmar kizárólag a madarak fogyasztanak, a földről is. Ez az első etetésem itt, ezért is döbbentem le annyira a sok madartól. Előző lakhelyemen volt, hogy hetekig egy verebet sem láttam és áprilisban csalódottan dobtam ki a tönkrement cinkegolyókat:D
2021. nov. 28. 17:14
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nákunk erdő szèlén naponta fél liter fekete napraforgó. Ha nagyon hideg van, akkor 2x fél liter.

Hála Istennek, hogy vannak, jönnek.

2021. nov. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én Pest kertvárosi részén lakom a családommal. Pont a konyhaablakom előtti bokros területen van a központi madáretetős része a kertnek, onnan szoktuk csodálni őket a gyerekekkel. Itt vannak a cinkegolyók és a napraforgó. Ide főleg cinkék és verebek jönnek. Néha betér néhány vörösbegy is. Tavaly voltak őszapók is, remélem idén is jönni fognak, ha hidegebbre fordul az idő. A régi motorosok már nem is félnek tőlem. Például a tavaly még magányos rigócskám már az asszonykájával van a nyomomban, mikor a kertben dolgozok. Imádnak az avarban keresgélni. Tettem ki nekik egy nagy alátétet, amibe tettem földet és avart, ebbe szoktam nekik lisztkukacot kitenni. Van mellette alma is a földön. Kicsivel arrébb van a gerlék etetője ide napraforgót és vegyes magokat szórok. A kert végében van a szarkák területe. Ez nyitottabb, ide a többiek nem szeretnek menni. Nagy örömömre már néhány dolmányos varjú (ők a kedvenc madaraim) is betért hozzánk körbenézni. A szajkók a kert egész területén garázdálkodnak. Néha elkergetik a többieket, szarkául cserregnek, lelopják a cinkegolyókat és pofátlanul beszólnak a konyhaablakon, ha nasit (sótlan földimogyoró) kérnek. Eleinte bizalmatlanok voltak, de néhányukkal már összebarátkoztunk. 😀 Van a kertben egy döglődő körtefa, ezt szokták látogatni a fakopáncsok, nekik ide külön cinkegolyókat teszek ki. Idén még csak elvétve fogyasztottak belőlük.

Most hétvégén 6 cinkegolyó fogyott el teljesen, 1kg napraforgó és vegyes magból is 1kg-ot szórtam ki, valamint kb 10 dkg mogyorót követeltek ki tőlem. Még nem indult be az igazi szezon.

2021. nov. 29. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a madáretetőbe veszek nekik magkeveréket, a fákra meg felakasztok 1-2 cinkegolyót.
2021. nov. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!