Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy tudok itthon kikelteni...

Hogy tudok itthon kikelteni egy tojást?

Figyelt kérdés

Van egy olyan házifeladatom a hétre, hogy otthon kell kikeltenem egy tojást, de semmit nem mondott el a tanár, csak azt, hogy ránk bízza a feladatot, oké én megszerzem a tojást(olyat amiben kiscsibe van)de nem tudom, hoygan tarthatom házilag olyan melegbe, hogy tényleg kikeljen.

Aztán tanulmányoznunk kell a fejlődését két hónapon át, de nem tudom hogy kelhet ki.

Kérlek segítsetek.

Ui:Nem tudom, hogy adhat ilyen hülye, feladatot egy egyetemi professzor:S, bár már gondolkodtam egyszer egy szobacsibébe:)


2010. szept. 8. 13:07
1 2 3
 1/25 eszo ***** válasza:
69%

hát az én szüleim foglalkoznak kiscsibe keltetésével..nekik van erre egy speckó gépük...


A tényeg, hogy állandó 36 C körüli hőmérsékletet kell biztosítani neki..van egy ötletem, de nem biztos, hogy beválik.


keresned kéne vmi fém kicsi edényt, amibe beleteszed a tojást.az aljába kell engedni egy kicsi vizet..csak egy fél mm-t.

legjobban szerintem lámpával tudnád melegíteni..legjobb lenne vmi sötétebb piros fénnyel..

de azért ez elég költséges..

ha jól emléxem, akkor 21 napra kelnek ki.


Nem értem én sem a tanárodat..anyuák júliusban keltettek utoljára, mert azt mondták, hogy az ezután keltek már nem élik túl a telet..bár ha szobában tartod:-))


nyugodtan írj, ha van még vmi kérdésed!

2010. szept. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg nagyon furi feladat..hisz 1 hét alatt semmi esetre sem kel ki a kiscsirke a tojásból.Az előttem válaszoló helyesen írta,hogy 21 nap kell,vagyis 3 hét ahhoz,hogy kikeljen a kiscsirke a tojásból.A tojásokat nem csak melegen kell tartani,hanem forgatni is kell.A kotlós ezt a csőrével megoldja,és persze állandó meleget ad neki.A keltető is állandó meleget ad a tojásnak,és forgatja időközönként!Úgyhogy 1 hét alatt biztosan nem lesz kiscsirkéd..esetleg úgy,ha már a kotlós ül tojáson két hete..vagy a keltetőben van két hete a tojás!:)
2010. szept. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

"keresned kéne vmi fém kicsi edényt, amibe beleteszed a tojást.az aljába kell engedni egy kicsi vizet..csak egy fél mm-t. "

Ha meg akarod főzni szegény pipikét...


Bélelj ki egy dobozt vattával, vagy valamivel.

Tedd bele a tojást.

Világítsd meg lámpával, de ellenőrizd a hőmérsékletét.

Gyakran kellene forgatni.

Ja!!

Ha látod, hogy épp kel ki és kopogtatja a héjjat bellülrős, SEMMIKÉPP SE SEGÍTS NEKI KIJÖNNI!

MAJD MEGOLDJA.

ÉN TAVALY ÍGY VESZTETTEM EL EGYIK GALAMBOMAT.

2010. szept. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd meg a tanárodnak az írásomat és azt mondom ne kívánjon hülyeséget a tanulótól olyat amit nem lehet beruházás nélkül megcsinálni!Nem minden lakásban van elfekvő termosztát.
2010. szept. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 eszo ***** válasza:

hehe:-) nem megfőzéshez írtam..csak a fém edény jobban tartja a meleget!

plussz mindenképp kell víz alá..a vattás megoldásnál+papírdoboznál hogyan tesz vizet alá?!


nem tudom miért kell egyszerre belekötni a másikba!!

2010. szept. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
na ne má, a bolti tojást ki lehet keltetni? :O
2010. szept. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

MIÉRT KELL A VÍZ?



:(

2010. szept. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
2010. szept. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 eszo ***** válasza:

nem tudom pontosan mihez kell a víz, de apumék mindig tettek bele..talán a páratartalom miatt!


de őszintén szólva elég kicsi esélyt látok rá, hogy ezt a keltetést meg lehet így csinálni..mondom, nekik komoly gépük van hozzá..

2010. szept. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 eszo ***** válasza:
ja, és igen..az a gép forgatja is a tojcikat, meg néha le kell venni a tetejét 10 percre, hogy levegőzzenek!
2010. szept. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!