Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha most kiteszek egy madáretet...

Ha most kiteszek egy madáretetőbe magokat, akkor azt folyamatosan pótolnom kell, mert ideszoknak a madarak, és itt fogják mindig várni a kaját, nem keresnek máshol? És akkor éhenhalnak?

Figyelt kérdés

2022. jan. 17. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
ne a tetőre tegyed inkább hanem a tárolóba tegyed mer a madar megyleszáll oda és megeszi amagot
2022. jan. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

#1

Fejleszd az írástudásod


Kérdező: Nagyjából, de nem egyik percről a másikra tudják meg a madarak hogy élelem vár rájuk ott. Láttam többször is egy etetőt, amiből nem is fogyott egyáltalán, hiába van már ott vagy november óta.

2022. jan. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem halnak ehen, nyilvan keresnek akkor mast, de celszeru folyamatosan etetni oket kb. Marcius elejeig-kozepeig, amig vannak fagyok.
2022. jan. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%

#2 Rendben, megfogadom és köszönöm az észrevételeket :)


Ellenben egy picit én is kötekednék, ha lehet:


1. a kettőspont után (a magyar helyesírás szabályai szerint) a mondat folytatódik, tehát nem szükséges a nagybetű. Te miért érezted szükségét?


2. "hogy" előtt minden esetben vesszőt használunk. Te miért nem teszel így?


3. "vagy már november óta" - milyen két dolog összehasonlítására használod a "vagy" szócskát?


Tisztelettel,

az írástudatlan barom

2022. jan. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

Kedves Írástudatlan Barom!


Te hány éves vagy, 5? Nem értem, hogy lehet bárki ilyen ingerült p#cs. Várom a javítást.

2022. jan. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
az írástudatlan barom jó gyorsan megtanult írni xd
2022. jan. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
6 motorkánvoltam közben írtam bocs
2022. jan. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

"1. a kettőspont után (a magyar helyesírás szabályai szerint) a mondat folytatódik, tehát nem szükséges a nagybetű. Te miért érezted szükségét?"

Gondolom nevek esetében sem, bár amilyen cseszett lusták az emberek 99.9%-a nagybetűvel kezdeni a neveket 2018 óta, ez nem is lepne meg... -.-


"2. "hogy" előtt minden esetben vesszőt használunk. Te miért nem teszel így?"

Ha néha akaratlanul is rosszul írok etéren, én legalább tudok írni és olvashatóan. Nem úgy, mint a többi, hogy lusta ékezetes betűket használni, vagy úgy kell kibarkóbázni, hogy mit is akar mondani...


"3. "vagy már november óta" - milyen két dolog összehasonlítására használod a "vagy" szócskát?"

Egyértelműnek kellene lennie, szerintem.

2022. jan. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%

Ti látjátok magatokat egy kicsit kívülről?

Nem vicces? Kicsinyeskedő proletárok?


Kérdező, ha nem eteted őket folyamatosan, akkor nincs értelme elkezdeni. Megszokják, hogy van kaja, és úgy kalkulálják a napjukat, hogy számítanak rá. Nem fognak éhenhalni, ha abbahagyod, elmennek máshova, de jót sem tesz nekik.

Mi évek óta etetünk, az ablakból látjuk mikor elfogy és újratöltjük az etetőt. Mikor melegebb van, jön a tavasz, nem jönnek többet, akkor sem, ha ott a mag.

2022. jan. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

off: lennétek szívesek a helyesírás problémáitokat privátban folytatni? több mint a fél kérdés a vitátokról szól...


a válasz: ha már eteted őket akkor így van gondoskodj róluk a téli időszakban végig. éhen nem halnak, fognak keresni táplálékot máshol,

csak ez nekik sok energiát vesz el hogy repkedjenek keresgélve, és ez télen rosszabb nekik.

2022. jan. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!