Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Csak a barna szaruhártyás...

Csak a barna szaruhártyás hullámos papagájok tojók?

Figyelt kérdés

Nagyon fiatal papagájokat vettünk még októberben. Gondoltam, ha màr rendesen látni, hogy melyik milyen nemű, akkor pòtlom, ha kell. 3 egyértelműen kék szaruhártyás, 3 pedig barna. Ők párba is álltak.

Viszont van 2 akiknek olyan lilàs- fehères, nem is tudom milyen színű. De tuti nem konkrètan kék vagy barna. Egyiküknél sem tudom konkrétan eldönteni.

Viszont làtom pont ezt a 2-t csókolózni, együtt ülnek, összebújva alszanak.

Lètezik, hogy 2 fiú? Vagy csak azèrt vannak együtt, mert "egymàsnak maradtak"?

Ha beteszek 2 tojót, akkor párba állnak?



2022. febr. 6. 13:21
 1/4 Gombanyo12 ***** válasza:

A szem szinének nincs köze a papagájok neméhez.Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt:

[link]

2022. febr. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat, fel sem tűnt, hogy szaruhártyát írtam.


Igen, a csőr feletti részre gondoltam...


A lényeg ugyan az lenne

Kék, barna...stb ahogy írtam

2022. febr. 7. 18:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Általában ha testszínű/barna akkor tojó, hogyha a kék bármely árnyalata akkor pedig hím. Persze ez csalóka lehet néhány ritkább színváltozatnál, pl albino. Fiatal madaraknál pedig ha lila a csőr akkor hím lesz, ha pedig enyhe kék és az orra körül világosabb, esetleg teljesen fehér akkor pedig tojó.
2022. febr. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én így tudom, de nem biztos.:


Ha minden igaz a barna és azok árnyalatai azt jelentik, hogy a madárka tojó.

Ha a csőre feletti rész, kék vagy kékes árnyalatú akkor hím a madár.

Kiskorukban még nem fejlődtek ki ezek a színek úgyhogy születésük után egy kis ideig még nem lehet tudni.

Meg én úgy tudom hogy idős korukban, már nem olyan szép árnyalatú a csőrük felett.

Én azt ajánlom, hogy inkább nézz utána különböző oldalakon.

2022. febr. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!