Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy kis verebet...

Találtam egy kis verebet akinek csak most nő ki a tolla, szerintem fiú ,mivel etessem és milyen szükségletei vannak?:) pl kalitka stb... ja és olyan válaszokat lécci ne hogy macskával, légpuskával

Figyelt kérdés

2022. máj. 19. 16:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%

A verebek is azt csipogják

Finom ez az eleség

Ki a nyerset nem szereti

Abból lesz jó feleség

2022. máj. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz könnyű feladat!...eléggé 50-50%-os eredménnyel.

A veréb mindenevő, a bogaraktól kezdve a magvakig, gyümölcsökig mindent eszik. Hogy aztán ez a verébbabára is igaz e, azt nem tudom.:(

Én az akvarisztikai üzletekben próbálkoznék első lépésben.

Ott vennék vékony, hosszú csipeszt és tubifexet (vékony kis férgek) és talán kaphatóak rovarok is.

De mivel a veréb már védett madár, lehet elvinném Madármentőkhöz, esetleg egy Állatkertbe.

Addig is egy kis segítség:

https://www.youtube.com/watch?v=Q3g5XqXZWOU

A kommenteket is érdemes elolvasni!

2022. máj. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

Etetés és itatás

A macskák számára készült konzervhús; a túróból, reszelt sajtból, főtt tojásból álló keverék; a forrázott lisztkukac; a nyers marhahús (elsősorban szív) az elsősegély jellegű madáretetés alapanyagai. A horgászboltokban kapható légylárvával (csonti, csontkukac) ne etessünk, mert ezek magas ammóniatartalma mérgező a madarak számára!



[link]

2022. máj. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Vidd vissza oda, ahol találtad, vagy szólj a madármentőknek! Egyébként a szülők etetik, kár volt elhozni szerencsétlent!
2022. máj. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :)
2022. máj. 19. 16:45
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

A szülei keresik,etetik, vidd vissza!


Tollas fiókát nem szabad hazahozni!!

2022. máj. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
A tollas fiókák fészekhagyók! Tudod mit jelent? Hogy mielőtt megtanul repülni,már elhagyja a fészket. A szülők továbbra is gondoskodnak róla.
2022. máj. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%
Küldj 1 képet róla, ha csak most nő a tolla, tokos, akkor segítségre van szüksége, hiába óbégatnak itt. Ha viszont tényleg tollas fészekhagyó, valóban a szüleivel lenne a legjobb esélye.
2022. máj. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
igen tényleg tokos, képet sajnos nem tudok küldeni, hirtelen kéznél csak lisztkukac volt azt leforráztam félbevágtam szépen eszi + most egy cipős dobozban van aholegy tálkában van ez a "fészek,, vannak ott gallyak ha kicsit mászkálna
2022. máj. 21. 16:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Szuper,jó a lisztkukac. Mellé lehet keszíteni egy kis puliszkát (kukoricadara+víz), meg kell kínálni gyümölccsel, répával, vegyszermentes salátával, főtt tojással. Kellene vitamint és kálciumot is kapjon (porrátört FŐTT tojáshelyban megforgatni a kukacokat). Aztán lehet neki magkeveréket (kanári és pinty) is kirakni, előbb-utóbb magától eszik majd, de nem lesz könnyű önállósítani. Repülnie kell a szobában, majd óvatosan kimenni vele. Egyre merészebben fog elmenni felfedezni a környéket amíg aztan már nem jön vissza. De itt hetekről beszélek, egyik napról a másikra nem fog felnőni.
2022. máj. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!