Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kereskedelemben miért szinte...

Kereskedelemben miért szinte csak nem megfelelő, torony alakú kalitokat lehet kapni?

Figyelt kérdés
Ne mondjátok, hogy mert ezt veszik, mert nincc is jobb megifzethető lehetőség. Pedig az anyagköltség nem lenne nagyobb ha az alapterület lenne nagyobb.

2022. jún. 15. 10:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Ez olyan dolog, hogy körkalitkát is árulnak, pedig abban törvény tiltja, hogy madarat tarts. Az embernek kell tájékozódni és olyan kalitkát venni/csináltatni, ami a madaraknak megfelelő.
2022. jún. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Bocs, ez nem válasz. Egy boltban miért nem árulnak megfelelőt?
2022. jún. 15. 11:10
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
De, ponthogy válasz. Aki nem néz utána a dolgoknak, az megvesz mindent, mint pl a beszédkészség javító magkeveréket, a tükröt, csengőt, köteles játékokat. Vagy pl a kutyatápok esetében a 4% hústartalmú tápokat. Ez a marketing. Rádsóznak bármit, ha nem tájékozódsz. Nekik nem az állatok jólléte számít, hanem a bevétel. Nagyobb eséllyel vesz meg az ember egy tologatható toronykalitkát, mint egy fix, téglalap alakút.
2022. jún. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Tevenyereggyarto ***** válasza:
96%
Pedig igaza van. Gömbakváriumot is árulnak “halaknak”, színezett kavicsot, műnövényeket stb viszont mégsem jó nekik. A vásárló kellene tudja ,hogy mi kell az állatjának. A bolt csak eladja, illetve a kínálatban az van amire van kereslet. Ha x boltban rossz alakú kalitkákat vesznek az emberek akkor a bolt azokat fogja árulni. Ha mindenki csak a megfelelő kalitkára tartana igényt akkor a bolt is azt árulná.
2022. jún. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Láthatóan nem értitek a kérdést. Most az egy dolog, hogy szégyen kellene legyen, hogy szakboltokban árulnak alkalmatlan vackokat, pláne hogy ez szenvedést is okoz. De nem ez a kérdés, hanem hogy miért nem is árulnak normálisat? Tehát aki ilyet akar venni az konkrétan gondban van, hogy hol vegyen. Legtöbb helyen konkrétan nincs egy db normális kalitka sem.
2022. jún. 15. 11:30
 6/18 anonim ***** válasza:
91%

Árulnak megfelelőt is, csak máshol. Neked kell szelektálni, hogy melyik a neked megfelelő termék. A gömb akvárium se megfelelő egy halnak, de pl egy szép kis virágos bigyónak igen. Azok a kalitkák is megfelelőek biztos valamire, egy kreatív ember tudja is mire lehet jó, de madárnak nem. Ha madárnak kell, akkor keress mashol olyat, ami megfelelő.

A gyorséttermek is nem túl egészséges, nem éppen megfelelő kajákat árulnak, de ez nem azt jelenti, hogy azt kell megvenned.

2022. jún. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Jó, akkor légyszi mutass nekem valóban megfelelő kanári, vagy papagájkalitkát pl.
2022. jún. 15. 11:39
 8/18 anonim ***** válasza:
94%
Nem értek hozzá, én nem tudom milyennek kell lennie. De interneten biztos hogy több is van, mivel sokkal nagyobb a választék, mintha bemész egy boltba és az ottani korlátozott választékból szeretnél válogatni. Na meg, azért ne csináljunk úgy mintha te lennél az első, aki madarat tartana. Mások is találnak, akar használtan is vehetsz megfelelőt.
2022. jún. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

"Nem értek hozzá, én nem tudom milyennek kell lennie. " :DDDD


Igen, láttam. És tevenyeregen is.


Ha kérhetném, olyan válaszoljon már, aki nem csak okoskodni szeretne.

2022. jún. 15. 11:45
 10/18 anonim ***** válasza:
66%
Attól még, hogy én nem tartok madarat, és így nem tudok helyetted keresni megfelelő kalitkát, attól még tény hogy van. De neked aztán lehet segíteni. Mondjuk mit is vártam, már a kérdésed is csupa panaszkodás, és nem segítség kérés hogy ki hol talált jót.
2022. jún. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!