Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Sok feketerigó lakik a kertünk...

Sok feketerigó lakik a kertünkben, viszont most van egy vagy kettő fiatal,aki az ajtó vagy a szobám ablaka közelében napkeltétől napnyugtáig csipog ,idegesitő! Valamilyen baja van? Mit tudok vele tenni?

Figyelt kérdés
Megriasztottam ügyesen repűl, veteményből kukacot is szed, két szomszédban madáretető. Ajtó előtt barackfa és szőllő lugas van. Ablakomnál körte fa. Lassan hajnali 3kor ő ébreszt.

2022. jún. 28. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Semmi baja, csak madár és csipog. Én is néha madárhangra ébredek, szeretem. A nappal együtt kelnek, vagy előtte. Ha zavar, használj füldugót.
2022. jún. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1es!!! A szép madár hangot én is imádom. De ez monoton és olyan mintha panaszos lenne. Fura hogy kb 5-10fős populációból csak 1-2ilyen. Mivel fiatal,gondolom kitették a mama hotelből.
2022. jún. 28. 18:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A feketerigó magától hagyja ott a mamahotelt, a szülők még egy darabig etetik, aztán felhagynak vele, hogy önállósodhasson.

Nem marad ott sokáig, elkezdi majd felfedezni a tágabb környéket.

2022. jún. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Nézd meg, mi lehet a baja. Ha tudsz, segíts rajta. A fa@sz 6 osnak pedig ne fogadd el a tanácsát
2022. jún. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tud repülni és táplálkozni, nincs baja. Békén kell hagyni.
2022. jún. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

9es! Azért riasztottam meg tud e repűlni, tud. Nagyon háziasodtak nálunk a rigók, 1-2méterre meg hagyják magukat közelíteni. Sőt rotáláskor ásáskor fünyíráskor egy hím követ és szedi a kukacot.(nem tudom mindig ugyanaz e) egyértelműen kaja forrásnak

tekint.

2022. jún. 28. 18:59
 7/9 A kérdező kommentje:
#7es! Végre egy normális válasz. Csak tipp volt a mama hotel.
2022. jún. 28. 19:01
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nálam is ez van, nem tart sokáig, 1-2 hét max. Nekem meg dolmányos varjak éjszakáznak a kert alatt a nyárfákon, egész éjjel kárognak. Megszoktam...
2022. jún. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy hétig szokták még a kirepült fiókákat etetni a szülők. Amit hallasz, az valóban siránkozás, kuncsorognak még egy kis ételért.
2022. jún. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!