Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Túl fogja élni?

Túl fogja élni?

Figyelt kérdés

Mikor mentem az utcán láttam 2 madárkát a földön. Az egyik valószínű az anyuka lehetett a másik a fióka. Fekete rigók voltak. A fióka már akkora mint az anya csak nem tollai voltak hanem pihéi. Nem tettem semmit amit nagyon bánok. Nem hívtam segítséget nem vettem fel őket. Elmentem mellettük és csak néztem. Azt olvastam a feketerigó fiókák 13 nap után kirepülnek. Az nem olyan sok nap.

Látszólag a 2 kismadárnak semmi baja nem volt csak a rémület. A tojó védte a fiókát és őrizte. De mi történhetett?

Ez egy olyan környék ahol nincsenek macskák. Nem a járdán voltak hanem egy fa tövében ahol ember nem jár. Mi lehet velük??



2022. júl. 18. 00:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs macska, autos forgalom, akkor jol vannak. Ha nincs kozvetlen veszelyben, nem serult, akkor nem is szabad joszandekbol sem felvenni a madarat, tobbet art, mint hasznal. Eleg gyorsan elhagyjak a feszket, most tanulnak repulni is, de az anya meg visszajar etetni. Nem lesz semmi gond.
2022. júl. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha már olyan nagy volt akkor semmi bajuk nem volt. Teljesen természetes hogy egy idő után kijön a fészekből, összevissza ugrál, az anyja meg hordja utána a kaját.

Csak megijedtek mert gondolom közel voltál.

2022. júl. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
7%
Szelekció, jó éjszakát.
2022. júl. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kell nekik segítség, semmi bajuk.
2022. júl. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%

"A fióka már akkora mint az anya csak nem tollai voltak hanem pihéi."


Akkor nem feketerigó volt a fióka. Pihésen kb negyed-feleakkora a fióka, mint az anyja, és, mire eléri az anyja testalkatát, addigra fekete tollai vannak.

Nekem az sem stimmel, hogy csak egy szülőnek tűnő madár volt mellette, mert a feketerigók közösen védenék a fészekből kiesett fiókát, akik valószínűleg körülötted repkedtek vona, hogy elriasszanak.

A fióka képtelen a fa tövébe esni (mert a fészek sohasincs a törzön vagy a törzs közelében.

Macska pedig mindenhol van, ahol fék és madarak vannak, akkor is, ha te nem látod őket.

Szerintem kitaláltad a történetet.

2022. júl. 18. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ja azzal szórakozok hogy kitaláljak éjjel ilyeneket.

Veszprémben nincs macska a haszkovón . Panel rengetegben érdekes lenne. A fa tövébe meg be tudtak ugrálni. Lehet az apa a többit védte.

Tényleg nem volt kemény tolla. Puha valami volt rajta. De már láttam ilyet holtan. Az is rigócska volt.

Sokatoknak köszönöm a választ, megnyugtattak. Az utolsónak meg többet nem tudok írni..

2022. júl. 18. 06:52
 7/7 anonim ***** válasza:

A fiókák elhagyják a fészket még repülés előtt, így nagyobb biztonságban vannak a tetvektől, ragadozóktól.

Mikor szorul a fióka mentésre?

Ők leírják részletesen:

[link]

2022. júl. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!