Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj egyedül tartva?

Hullámos papagáj egyedül tartva?

Figyelt kérdés

Legtöbb helyen azt mondják párban tartsam. De ismerek olyat aki évek óta egyedül tartja, viszont sokat foglalkozik vele és szinte szabadon van a lakásban, éjjelre illetve ha senki sincs otthon akkor megy be a helyére.

Ketten vannak nehezebben szoknak kézhez? Lapos kalitkát vegyek inkább? Mennyit beszélnek egyedül és mennyit párban?

Tapasztalatok érdekelnek, nem a Google. Ők is egyediek egyen egyébként.



2022. szept. 5. 19:02
 1/8 anonim válasza:
62%
Ha tenyleg nagyon sokat tudsz vele foglalkozni akkor el van az egyedul is. De ha nem akkor parban jobb neki. Ha egyedul van akkor konnyebb kezhez szoktatni, de ha parban van is siman kezhez szoktathatok. En olyat nem lattam meg hogy parban beszelt volna csak akkor ha egyedul volt. De ez papagaj fuggo. Van amelyik egyedul se beszel.
2022. szept. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
95%
Az elso vagyok. A kalitkas kerdest kihagytam. Szerintem az nem lenyeg hogy a teteje lapos-e vagy kupolas csak az a lenyeg hogy az alja az teglalap alaku legyen. Szval az egesz kalitka nem legyen kor alaku. Mereteket meg megtalalsz google-n hogy mekkora kell ha egyedul van meg ha parban
2022. szept. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha egyedül tartod téged fog fajtásának tekinteni, ha párban akkor a másik papagájt. Ha téged tekint párjának többet fog hozzád bújni, lehajtja a fejét, hogy vakargasd meg stb. Viszont rikácsolni fog, ahogy hallja, hogy megérkeztél és legtöbb idődet vele kell töltened. Ha párban van akkor is kezes lesz viszont nem fogja igényelni a figyelmedet annyira, hogy a kezedbe a hátára forduljon, kövessen mindenhova stb. mert a szociális igényeit a másik papagájjal is el tudja intézni. Magyarországon mindenki párban tartja madarát, míg a US-ban mindenki egyedül viszont ők ahogy hazaérkeznek minden időjüket a madarukkal töltik. Vannak olyan fajok (pl.: jákó papagáj) akinek különösen sok figyelem kell és ha csak pár órára nem vagy otthon vele elkezdi tépni a tollát. Ez szerencsére a hullámosoknál nem jellemző. Szerintem a kérdés attól függ, hogy tudod-e vállalni az egyedül tartott papagáj következményeit. Minden szabad idődet vele kell majd töltened és ha ki mész mosdóba az ajtó ellőtt fog rikácsolni érted. Viszont ennek cserébe TE leszel a fajtársa és a kezedbe hátragömböjödve fogja várni a vakarásokat. DE ez nagyon nagy felelőség és ha ezzel nem szeretnél élni akkor érdemes kettőt venni a kezdettől mert ha már megtanulta, hogy te vagy a fajtársa nem fogja érdekelni a másik madár. A beszédkészség független attól, hogy egyedül vagy párban van-e a madár. A kalitka teteje lehet ívelt vagy lapos is, csak legyen elég nagy! Egy madárnak amúgy nem kell nagyobb hely mint 2-nek szóval csak tápból kell 2-szer annyit venni ha párban tartod. Remélem segítettem, és ha döntöttél akkor mindenféleképpen írd le mert kíváncsi lennék!
2022. szept. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A papagájok társas állatok, így nem kérdés, hogy kell-e mellé pár. Ugyanúgy szelidülnek párban is, halkabbak is, tehát neked és a madaraknak is az a jó, ha ketten vannak. Ha egyedül tartod, 0-24 vele kell lenned. Ne úgy képzeld el az egyedül tartást, hogy hozzádbújik, mikor ott vagy és minden szép és jó. Mivel te lennél a párja, rajtad csinálna párzó mozdulatokat, ha hím, akkor konkrétan a kezeden, hajadon, ruhádod élné ki magát. Sűrűn előfordul agresszió, főként más családtagokkal szemben, de akár veled szemben is. Az egy dolog, hogy ki hogy tartja, de ha felelős állattartó szeretnél lenni, akkor biztosítod az alapszükségletét, tehát a fajtársat.
2022. szept. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Milyen neműek legyenek?
2022. szept. 6. 22:01
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ellenkező neműek.
2022. szept. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És sokat szemetelnek? Hangosak? Mert azért itt vannak szomszédok is... Párban már akkor nem gáz nekik, ha sokat nem vagyok otthon? (Munka miatt napi tíz óra utazással együtt).
2022. szept. 8. 18:23
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szemetelnek, de ezt csökkenteni lehet magastálcás kalitkával, megfelelő etetővel vagy "bugyival", amit a kalitkára kell húzni.

Hangerőben nem vészesek, viszont kb egész nap csiporognak, ami zavaró lehet egy idő után számodra is.

Ha párban tartod, nem lesznek magányosak, ellesznek ketten, amíg nem vagy otthon.

2022. szept. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!