Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért tojik a zebrapintyem?

Miért tojik a zebrapintyem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég kaptam egy zebrapintyet már volt előtte egy ilyen kismadaram de ilyen még nem fordult elő. Jelenlegi kismadaram egyedül van, nincs hím mellette és, nem értem miért tojik mostanában kb három naponta. Tudnátok kérlek erre választ adni? Mi a teendő? Árt ez a kismadárnak? Vagy mennyi időközönként egészséges hogy néha pottyantanak

egy-egy tojást? Köszi a válaszokat előre is!



2022. nov. 17. 20:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Hím nélkül is rak tojást szinte minden madár. Valami beindította nála az ösztönt. Vedd le az odút, ha van és adj kevesebb fehérjét neki. A tojásokat vedd ki. Igen, sajnos árthat neki a folyamatos tojásrakás, de remélhetőleg nem lesz gond. Nyugi, van ilyen. Lényeg, hogy leálljon vele. Aztán vegyél mellé társat.
2022. nov. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1-es köszönöm a válaszod! Társat azért nem veszek hozzá mert akkor nem lesz ember barát így elidegenedik tőlem és a páromtól is. Régen is egyedül tartottam és ő is egy nagyon kis szelíd madárka volt.
2022. nov. 17. 22:00
 3/12 A kérdező kommentje:
Plusz csak kölest kap és néha kis gyümölcsöket. A banánt nagyon szereti. De ez elvileg nem okozhatná nála a tojás rakást.
2022. nov. 17. 22:02
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Társas, kolóniás állatot egyedül tartani állatkínzás! Az a madár egyedül nem lesz boldog, ti nem tudjátok pótolni számára a párt. Hím nélkül meg a tojáselakadás veszélye is nagyobb, illetve a folyamatos tojásrakás, ami már most is jelen van nála. Ha kézszelíd madarat akartok, miért pintyet vettetek papagáj helyett? Miért kell úgy állatot vállalni, hogy az alap szükségletét le se szarod, csak azért, mert önzőségből szeretnéd, hogy kezes legyen? Rohadtul fel tudom ezen húzni magam.. Szerencsétlen madár..
2022. nov. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

Kalcium-foszfor-D vitamin utánpótlásról gondoskodj, másképp még pár tojás és kiürül a szervezete, nem tud tojáshéj képződni és meghal a tojással magában.

A köles magában nagyon szar koszt. Pintyeleséget vegyél, magkeveréket és amellé gyümölcsöt zöldséget minden nap+Ca,foszf,D vit.

Lesznek ilyen periódusok. Ne vedd ki a tojasokat, mert mindig újat fog tojni helyette amíg belehal. Inkabb kezdjen el kotlani, amit majd remelhetőleg abbahagy vqgy kiveszed a tojást. Ha nem eszik/iszik közben, akkor azonnal vedd ki.

20-22 foknal ne csinalj melegebbet,melegben jobban tojnak. Most hagyjál neki meleget mert szüksége van rá de ha lejár most ez az egeszköltőidőszak utána szabalyozd a hőmérsékletet.

2022. nov. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Egyetértek a #4-essel, a kedves párocskáddal ti a büdös életbe nem lesztek a "társai". Utána kellett volna nézni a zebrapinty tartásának, oktondikám.
2022. nov. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

6, lehet h igazad van de miért kell így beszélni? Te is csak egy kis szaros ember vagy, ha a szemedbe néznének füled farkad behúznád.

Adj konkrét tanácsot, ne csak a pofad jarjon fölöslegesen. A hozzád hasonló emberek miatt élhetetlen az ország. Írj erdemlegeset, ne csak köpködd az utálatod!

Igen kérdező, igaza van. A zebrapinty nem papagáj, neki tényleg szüksége van fajtársakra. Nekem is volt, több. Azért mert neked kényelmesebb, h egyedül van, ezzel együtt maganyossá, nyomorúságossá teszed az életét. Önző, kegyetlen dolog madarat tartani egyedül.

2022. nov. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Na ide figyeljetek. Nem egy ember tanácsolta hogy egyedül jobban az emberhez van szokva. Madár tenyésztő is mondta hogy ha párt rakunk mellé akkor vele lesz elfoglalva, plusz a saját szememmel láttam ahogy a hím kinyírta a tojót mert kitépkedte a tollait. Nekem már 3 zebrapintyem volt és mind a három jól érezte magát ahogy a mostani is. Alapjáraton nem ez volt a kérdés és nem vagyok önző. Érdekes szeret minket és vígan éli az életét, szóval nem kéne a történeteket alkotni úgy hogy azt se tudjátok hogy hogyan érzi magát a madarunk. Én csak szimplán aggódtam a tojás rakás miatt és kurvára nem kérdeztem ki a véleményeteket arról hogy egyedül él az jó-e mert én tudom hogy igen főleg ha gondozva és normálisan foglalkozva van egy kismadárral. Alapjáraton nem csak azért tartjuk mi a madarakat hogy díszítsék a szobát...

+

Köszönöm aki értelmesen kulturáltan mondta el a véleményét!

2022. nov. 19. 19:48
 9/12 A kérdező kommentje:
Plusz az nagyon vicces hogy állatkínzásnak hívjátok mert aki ilyet ide ír annak 100% hogy nem volt még zebrapintye. Nektek az is állat kínzás lassan ha kölest adok neki gyümölcs helyett.. *facepalm*
2022. nov. 19. 19:53
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Tudod mi a vicces kedves Kérdező? Míg te itt azzal jössz, hogy szinte szakértő vagy a témában, te aztán mindent tudsz, és mindent jól tudsz, mi meg hülyék vagyunk, azzal sem vagy tisztában, hogy a madarak hím nélkül is tojnak tojást! Innentől kezdve meg kicsit tán magadba kéne nézni és utána olvasni a pintyek igényeinek, tartásának. Szó szerint alig van olyan madárfaj a Földön, ami magányos állat. Szinte az összes kisebb-nagyobb kolóniában él a fajtársaival. A hisztikéd, logikád a természettel megy szembe haver és ez elég gáz.
2022. nov. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!