Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A madarakat nem idegesíti a...

A madarakat nem idegesíti a gyűrűzött lábuk? Nem próbálják meg leszedni?

Figyelt kérdés
2022. dec. 8. 08:30
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
32%

#9 A gyűrűm, nyakláncom? Nem. Néha, ha nem veszem fel, meztelennek érzem magam a jegygyűrűm nélkül, ennyi.

Fogalmad sincs, milyen madárnak lenni. Kutyáknál is mondják, hogy milyen barbárság farkat-fület vágni, hát a dobbermann fülét-farkát többhónapos korban célzottan csonkítani tényleg állatkínzás, de egy vizslánál-kaukázusinál praktikus okokból egynapos korában, amikor még nem lát, nem érez az állat egy nyisszantás és két öltés az egész, meg sem érzi. Tehát nem tudod a nyakláncod, gyűrűd, fülbevalód ehhez hasonlítani (amúgy ha téged zavarnak az ékszereid, ne hordjad...), mert semmi alapja nincs annak, hogy szerinted a madár lábán a gyűrű olyan, mint a te ujjadon. Nem is tudom, honnan veszed ezt az összehasonlítást, indokolatlan.

2022. dec. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
A szabadon élőknél nem tudom, a tenyésztőknél kikelt fiókákra nagyon fiatal korban kerül gyűrű, mire felnőnek, megszokják, hogy ott van.
2022. dec. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
96%
Későn gyűrűzött madarak is megszokják, főleg azért, mert fajtától-testalkattól-testtömegtől is függ, hogy mekkora, milyen nehéz gyűrű kerül rájuk. Nyilván olyan, ami repülésben nem hátráltatja őket és nem okoz aszimmetriát a két láb mozgásában.
2022. dec. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Biztosan, én csak azt írtam le, amit biztosan tudok, mert szereztem tapasztalatot is benne. :-)
2022. dec. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
31%
Biztos, hogy zavarja őket.
2022. dec. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
37%
#11 egy újszülött nem érez? Azért mert kutya, vagy macska vagy ember ugyan úgy érez, mint te! Azt hiszed, hogy az érző idegek a születés után x nappal fejlődnek ki? Akkor te is ugyan olyan ostoba vagy, mint aki ÉRZESTELENÍTÉS nélkül végez csecsemőkön szívműtétet! 😡
2022. dec. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
65%
#11 Egynapos korában nem érez az állat?? Gratulálok. Ez az oldal a bölcsesség Mekkája.
2022. dec. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
#16 Jó ég! Ki a fene csinál ilyet??? :O
2022. dec. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
#16 Fú nálad valami nagyon elgurult.
2022. dec. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
36%
#17 Voltál már tanúja ilyen beavatkozásnak úgy, hogy kellően korán és szakszerűen végezték? Mennyire visított az öltéssel együtt 40 másodperces művelet közben a kölyök? Nem kéne kiakadni azon, amihez nem értesz.
2022. dec. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!