Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A papagájokat csak villogás...

A papagájokat csak villogás gyanánt veszik meg az emberek? Vagy egyfajta szobanövényként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon érdekelnek a papagájok és utána is olvastam, de a legtöbb helyen úgy olvastam, hogy csak egyfajta szobanövény a madár. Ez tényleg így van?

Mert ez eléggé szomorú, hogy a hangjuk és a szépségük miatt képesek voltunk megfosztani a szabadságultól őket.

Válaszokat előre is köszönöm.



2023. jan. 1. 22:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Aki felelős gazdi, az az állat igényeit tartja szem előtt, nem a sajátját és nem dísznek veszi, hanem igyekszik mindent jól csinálni. Aki meg nem az állat igényeit nézi, hanem a sajátját, annál az állat sínyli meg. De ez minden állatfajnál így van, nem csak a papagájoknál.
2023. jan. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
A papagáj nem is tud villogni.
2023. jan. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Hogy mindenki, az biztos nem így van...


Az exem anyukája úgy szerette mintha családtag lenne... Óvta mindentől, szerette. Mikor meghalt a papagáj (pedig "csak" egy sima hullámos volt) napokig maga alatt volt...

2023. jan. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

A kérdés provokatív

Köszönjük! Moderátoraink ellenőrizni fogják ezt a kérdést.

2023. jan. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

Sajnos sokaknak fogalma sincs a madarakról, úgy vesznek papagájt. Vagy látnak egy cuki videót és kell nekik is.

Egoista szűklátókörű emberek.

2023. jan. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Ha valóban érdekelnek a papagájok és valóban sokat olvastál utána, akkor leszűrhetted, hogy csak az tarja "villogás" miatt, illetve "szobanövényként", akinek menőzésből kell, ami együtt jár a szar tartással.
2023. jan. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem szobanovenykent tartottam oket, a nap nagy reszeben kint voltak a szobaban szabadon, egyebkent meg egy 120x160-as kalitkaban laktak. Normalis kaja, normalis jatekok. Ket nimfám volt. Jatszottunk sokat, meg minden, volt, hogy csak ultek a monitoron, mikozben en jatszottam😄 Mind a ketto szelid volt (a him kemenyebb dio volt, nala kellett fel ev kb, mire nem felt tolem, ot allatboltban vettuk, a lanyt tenyesztotol).


Persze vannak, akik csak taroljak oket valami mini kalitkaban aztan annyi.

2023. jan. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon érdekelnek, de ennyinek sikerült róluk utánanézned? Tényleg nagyon hihető... Azt meg magadtól is tudod, hogy minden állat esetében vannak rossz gazdik meg jó gazdik. Erről felesleges volt kérdést kiírnod, ha nem provokáció akar lenni. Szerintem téged semennyire nem érdekelnek a papagájok, csak az érdekel, hogy tudnád egy kicsit felkavarni a szart.
2023. jan. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 NTBS ***** válasza:
57%
Normális ember akkor tart állatot, ha tud róla gondoskodni.
2023. jan. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Nem provokáció miatt tettem fel a kérdést. Illetve utána néztem a papagájoknak.

A villogást nem úgy értettem, hogy a madár villog, hanem vele villognak.


Azért is asszociáltam erre, mert sokan használják a díszmadár kifejezést.

2023. jan. 6. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!