Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A papagájokat csak villogás...

A papagájokat csak villogás gyanánt veszik meg az emberek? Vagy egyfajta szobanövényként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon érdekelnek a papagájok és utána is olvastam, de a legtöbb helyen úgy olvastam, hogy csak egyfajta szobanövény a madár. Ez tényleg így van?

Mert ez eléggé szomorú, hogy a hangjuk és a szépségük miatt képesek voltunk megfosztani a szabadságultól őket.

Válaszokat előre is köszönöm.



2023. jan. 1. 22:41
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

"Azért is asszociáltam erre, mert sokan használják a díszmadár kifejezést."


A díszmadár kedvtelésből tartott madarat jelent. Nem csak papagájra mondják, hanem arra, amit nem haszon (hús, tojás) miatt tartanak (díszbaromfik, pintyfélék, páva, mandarin réce stb) Nem villogásból tartja őket az ember, mint ahogy normál esetben a papagájokat sem.

2023. jan. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!