Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Segítség! Terhes lehet (tojásr...

Segítség! Terhes lehet (tojásrakás előtt állhat( a hullámospapagájom?

Figyelt kérdés

Mielőtt kérdeznetek, ő lány madár, rózsaszín a csőre és a tenyesztő is mondta. Nem láttam őket hogy lenne aktus, es nem is terveztünk soha fiókákat. A fiúmadár 2,5 eves, a lány 4. Nagyjából. Soha nem lattam őket parzani, de rengeteget pusziljodnak és beszélgetnek. Egesz nap kinyitva van a kalitkajuk es kint repüonek (van szúnyoghaló). Van csőrkoptató, játék, soksok faág, es valtozatos az ezrendjük, csumiz, zab, magvak, uborka, zöldsegzöld stb. Odú nincs. Nincsenek kezhezszoktatva.

Ugy latom mintha terhes lenne, a hasikaján, sok vizet is iszik. Nem lehet hogy beteg? Nem direkt szaporitottuk, be vagyunk panikolva mi lesz felünk tojas nincs odú se.

Itt a kép.

[link]

[link]

[link]

Mostanaban keveset repül,szinte egyaltalán. Pedig előtte sokat repült. Nagyon el vannak mindketten csendesedve pedig eddig sokat beszeltek, csiripeltek. A fiúmadar is meg van komolyodva, nem repül, nem csiripel. A lany madár gyakran felfulja magat es összegömbölyödik magaba mintha aludna. De tenyleg nem lattuk hogy együtt lettek volna. A kep lehet nem adja át. Lehet valami betegsege van?



2023. márc. 4. 21:42
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
A [link] képen nagyon jól látszik, milyen alakja van szemből a madár fejének - egyértelműen hím papagáj, ha megnézed a másik madarat, annak a fejének is ilyen alakja van (a két szem oldalra áll, alig néz előre). A tojók fejformája sokkal kerekebb, nincs ez szemből látható, a nagyon jellegzetes szemnél való "benyomódás", ami ennél a madárnál egyértelműen látható.
2023. márc. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Kerestem fotókat.

Ez a tipikus hím papagáj fejforma: [link]

Ez pedig egy tojó fejformája: [link]

2023. márc. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

A képen valóban két hím látható.

Valamiért rosszul mondta a tenyésztő.

2023. márc. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
A szüleimmel vettük a tenyesztőnél. Én nem tudom hogy hívtak a tenyesztőt de ilyen idős bacsika volt. Közvetlenül a Czollnertér melletti utcán, Boldog Utca vagy Sarkantyú utca. Esetleg meg a kanyar utca is szoba jöhet emlekeim szerint. Ma már nem foglalkozik madarakkal. De direkt ugy adta oda nekünk a kettő csiripet hogy egy fiú meg egy lány hogy párban legyenek. Meg most is nagyon szeretik, pusziják egymást, nem hiszem hogy ket homoszexuális madárkáról lenne szó. Akkor viszont a kék a lány? Ő neki milyen fejformát láttok? A zoocenterbe viszint egyértelműsítették hogy a kék fiú. A zöld is egyértelműen hím nem?
2023. márc. 5. 21:30
 25/33 A kérdező kommentje:
Most mar a zöld ugye elpusztult a zöldet is a tenyésztőtől vettük ugye parban. A kéket a zoocenterből vettük pár nappal az utan hogy a zöld elpusztult, mert ugye a Zafír nagyon magányosan erezte magát.
2023. márc. 5. 21:33
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
A csőrözés egyszerűen kommunikáció a madaraknál. Nem emberek, nem "puszilkodnak".
2023. márc. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Azért az ő puszilkodasuk eg nagy mértekű szeretetet mutat egymas irant

[link]

[link]

2023. márc. 6. 13:03
 28/33 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Csak véletlenül találtam rá a kérdésre, de azóta mi a helyzet Kérdező? Elvitted orvoshoz? Megszült a hím madarad?


(az utolsó csak poén, nem kell megsértődni, amúgy tényleg érdekel mi lett)

2023. márc. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

Nem szült meg és a hasa is visszahuzodott. Lehet csak fel volt fúvódva. De nem hím madár a Zafíra, a kék a hím, Flóriánka.

Mutatom kepen ahogy csokoloznak, két hím nem csokolozik így. Lehet flóriánka akkor a kislány? Állatorvos hoz nem vittük. Jelenleg rendben van az egészsegük.

Nézzétek vegig a kepeket es döntsetwk el hogyelyik a fiú és melyik a lány


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Itt egy kép amin csokoloznak de szerintem ez mar szerelem

[link]

2023. márc. 10. 11:55
 30/33 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Igaz, nem vagyok egy nagy papagájszakértő de nekem eléggé hímnek néz ki mindkettő. Persze nem biztos ,hogy a tenyésztő direkt hazudott. Lehet véletlenül benézte, főleg ha fiatal volt a madár s még nem jött ki teljesen a végleges színezete. Egy korábbi kommentelő is írta ,hogy fiatalon lehet mindkét nemnek rózsaszín. A kereskedésekben meg pláne benézhetik. Szóval biztosat akkor lehet mondani mikor már elérték az ivarérettséget, ők pedig már rég elérték.


A “csókolózás” meg nem számít. Nem emberek, nem azt jelenti mint nálunk.

(Bár ha nagyon szőrszálazni akarunk akkor ha náluk is úgy működne a csőrözés mint nálunk akkor is megtörténhetne ,hogy 2 hím egymással csinálja ha nincs tojó láthatáron. Persze gondolom náluk a szexuális vágy sem úgy működik mint az embereknél, szóval sehogy sem lehet tökéletes párhuzamot vonni de nem is kell).

2023. márc. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!