Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem akar enni a nimfapap...

Miért nem akar enni a nimfapapagájom?

Figyelt kérdés

Vasárnap vásároltunk kisállatkereskedésből egy tojó nimfát. A madár félénk, próbálunk közeledni hozzá. Napközben a házban szabadon van, egyik szekrényen ül, vagy pedig a földön megy körbe a házba.

A legnagyobb probléma, hogy nem igazán akar enni, még akkor sem ha az orra alá teszem a kaját. A boltból vásárolt eledelt adjuk neki, amit ajánlottak ott.

Szerintetek hogyan szoktassam rá, hogy egyen?

A kezemre már kétszer, noszogatással felült.


Biztos vagyok benne, hogy az új hely miatt van ez, de vajon nem lesz baja, hogy addig nem eszik?



#eledel #nimfapapagáj #Miért nem eszik
2023. márc. 14. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy az új hely miatt. Ha amúgy mászkál, repked, nem fél annyira, akkor már ennie is normálisan kéne. Szerintem nem jó a magkeverék, megavasodott. Én is jártam már így. A kereskedéseket meg alapból kerülni kell, minden szart rásóznak az emberre. Vegyél normális magkeveréket, hullámosoknak valót, mert a nimfásban rengeteg a szotyi, egészségtelen.
2023. márc. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Nem éhes.
2023. márc. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mert esetleg szarrá stresszeli magát. Eleinte kalitkában kell tartani és minimálisat háborgatni. Lassan megszokja a helyet és lehet vele majd barátkozni. Olyan madár is van aki egyedül eszik csak eleinte.

Utána kellett volna nézni először, hogy mihez kezdjen az ember új madár érkezésekor...

2023. márc. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!