Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért pusztult el mindkét...

Miért pusztult el mindkét papagáj?

Figyelt kérdés

Kb 2 hete vettünk két hullámos papagájt, zöldséget, gyümölcsöt, magvakat kapnak, nyilván vizet is. Tegnap reggel azt látjuk hogy az egyik megdölglött, és fogalmunk sincs hogy mitől lehet 🤷

Ma reggel a másik is, kétlem hogy valamit rosszul csinálnánk, de ha esetleg valakinek valami tippje?


2023. márc. 30. 08:03
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Feltehetöen már betegen vettétek öket.
2023. márc. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Hordozhattak valami betegséget, ami fertőző is lehetett. Ha kereskedésben vettétek őket, ott elég sűrűn előfordul, hogy nem egészségesek az állatok.
2023. márc. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Én visszamennék az állatkereskedésbe cirkuszolni illetve hatósági állatorvossal beszélnék előtte.

Pontosan milyen magvakat, zöldséget és gyümölcsöt kaptak?

Milyen tüneteik voltak?

Milyen kalitkában voltak? A kalitkában lakott-e régebb más madár?

2023. márc. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

"Én visszamennék az állatkereskedésbe cirkuszolni illetve hatósági állatorvossal beszélnék előtte."


Semmire nem mész vele, kereskedésnél nem ütközik törvénybe az ilyesmi. A kereskedéses állatok sokszor betegek, beltenyészet eredményei, emlősök esetében sokszor vemhesek, a magányos tartást, életmódot igénylő hörcsögök csoportosan vannak összerakva stb. Az is elfogadott törvényileg, hogy 1 madárnak is kicsi kalitkában van összezárva 8-10 madár. Nem a kereskedést kell számonkérni, hanem az embernek kell megfelelő helyről venni állatot. Ezért is ajánlott kereskedés helyett tenyésztőt felkeresni.

2023. márc. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Egyetértek 4-es válaszával csak tenyésztőtől szabad papagájt venni.

A kereskedésben túl sok madár van összezárva, ha egy beteg a többit is megfertőzi.

2023. ápr. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3-szor vásároltam kereskedésben papagájt, egyik sem élt 3-5 évnél tovább. Utána szakembertől vásároltunk egyet, az a példány az elméleti maximumot megélte. Érdemes ezen elgondolkodni.
2023. ápr. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem már 9 éves a kis hullámos papagájom. Egészséges, boldog kismadár. Egyetértek, csak tenyésztőtől, gyűrűvel.
2023. ápr. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget, következő mindenképpen tenyésztőtől lesz beszerezve :D
2023. ápr. 6. 07:01
 9/9 anonim válasza:
79%

igy van, keresedésből soha, én is láttam egy helyen ami kereskedésnek nem lehetett nevezni, hébe hóba volt nyitva, de a neten feltett képre mentem megnézni személyesen, nos siralmas állapotban több összezárt madár volt egy kalitkában, beteg csörrel, alultáplált kinézettel..

Csak tenyésztő, akinél vettem én is ő kézzel nevelte szeretgette, igy került hozzám, hogy már kézhez szoktatta, igy nem lett vadas, bár igy is sok idő volt amig bizalmat szavazott :-)

2023. ápr. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!