Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek túléli a galamb...

Szerintetek túléli a galamb fióka?

Figyelt kérdés
Egy fél órája találtam egy kis baba galambot a kertben. Mindkét szárnya alatt a bőr meg van sérülve, nem tűnik mélynek a seb, viszont nagy felületű. Nem tudom, hogy más sérülés van - e rajta. Szegény annyira halálra volt rémülve, hogy nem is csapkodott a szárnyával, még akkor sem, amikor lefújtam a sebét. Ennyit tudok róla. Szerintetek ez alapján mennyire lehet megsérülve? Esetleg tudtok valami tippet adni, hogy mit csináljak vele? Szívesen gondoskodom róla, ha az nagyobb segítség neki, mint leadni valahova, a legjobbat akarom neki. Adtam neki enni, inni, puhára tettem egy ketrecben.
2023. ápr. 17. 21:43
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
2023. ápr. 18. 06:09
 12/28 NTBS ***** válasza:
100%
Ez jó hír. Megérte a reggelt.
2023. ápr. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Igen, és sokkal élénkebbnek tűnik. Tettem alá tiszta szénát, meg egy szalvétát, pont a pocakján van a seb, ne nyomják neki a szálak, aztán napközben hívogatok pár helyet, hátha valahol adnak tanácsot. Köszi a válaszokat! :)
2023. ápr. 18. 06:24
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert!
2023. ápr. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ez nem galamb hanem balkáni gerle. De meg fog maradni, sokat kibirnak és nem tűnik annyira sérültnek. Viszont ezt még valószínűleg etették q szexi így nem biztos, hogy már eszik egyedül, néha figyeld eszik e. Általában ebben a korban már gyorsan megtanulja. Adjál neki aprómagvakat meg vizet. Esetleg vedd őt kézbe és a csőrét dugd be a vízbe, esetleg néhányszor egy nap így megtanulja hol a víz. A begyet pedig ki tudod tapintani, hogy van e benne mag. Ha fog enni inni akkor rendben lesz.
2023. ápr. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Bocs, javitok... Etették a szülei..akart lenni
2023. ápr. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Adhatsz neki főtt búzát (1 percig főzni), a szülei a begyükben felpuhított magvakkal etették, azért kell kicsit ráfőzni. Kérlek szakembertől kérj tanácsot. Nekem van receptem és neveltem is fel galambokat, de általában nem hiszik el vagy letojják amit írok úgyhogy inkább folytasd a telefonálgatást. Mindenesetre itatni nem kéne, hanem minél hamarabb kapjon enni, mert rendkívül gyors az anyagcseréjük, nekik 12 órás éhezés már életveszélyes lehet.
2023. ápr. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Beszéltem valakivel, aki ajánlotta, hogy mivel és hogyan etessem, már evett is egy kört. Nyitogatta a kis csőrét az első pár falat után, szerintem tetszett neki a dolog. :)
2023. ápr. 18. 14:24
 19/28 anonim ***** válasza:
lehet nálad marad a végén. :)
2023. ápr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Megfordult már nálam pár mentett állat, néhány nyuszi és teknőc itt is ragadt. :) De megtaláltam a családját, itt a fészek a kertünkben, úgyhogy azért remélem, hogy ha meggyógyul, akkor vissza tud csatlakozni a családjához. Amúgy már eszik egyedül is, imádja a csibe indítótápot. Totyog a ketrecben, emelgeti a szárnyát is óvatosan, etetéskor viszont elhelyezkedik a markomban és megül. Nagyon édes.
2023. ápr. 18. 18:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!