Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Sürgős! talált kismadarat...

Sürgős! talált kismadarat (fiókát) hogyan tudnám megetetni, egyáltalán hogy tudnám a csőre kinyitására rávenni?

Figyelt kérdés

már tollas, de repülni még nem tud.


amit sikerült a madármentőkkel közösen kideríteni telefonon, hogy kis poszátáról van szó és mondta az úr, hogy lisztkukaccal etessem amig nem tudnak érte jönni. vettem is, azonban az etetés nem sikerült mert nem tudom rávenni, hogy kinyissa a csőrét. eddig úgy próbáltam, hogy apró darabokra vágtam késsel a kukacokat és csipesszel próbáltam a csőrébe tenni. szétfeszíteni pedig nem akarom a csőrét, az kínzás lenne.



2023. máj. 23. 21:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Óvatosan nyisd ki neki nem kínzás. A naposcsibével is így kell amelyik nem akar enni magától de már kellene.
2023. máj. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

szia.

köszi. próbáltam, illetve szét is nyitottam neki amennyire óvatosan csak tudtam de annyira elkezdett sírni, hogy a szívem szakadt meg, és inkább nem erőltettem. kellene?


másik. hogy az jó, hogy így apró darabokra vágtam a lisztkukacokat (forrázás és kihűlés után) esetleg valamivel pépesítsem (daráljam)?

2023. máj. 23. 21:14
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

"Daraboljuk a falatokat akkorára, hogy ne legyenek hosszabbak a kismadár csőrénél, és vastagabbak a csőr felénél. (Ha már megszokta az etetést, ennél nagyobb falatokat is adhatunk).

Fogjunk meg egy falatot egy hosszú szárú, lekerekített végű fém csipesszel. Mártsuk vízbe (hogy könnyebb legyen lenyelni), esetleg forgassuk kalciumba, majd toljuk mélyen a fióka torkába"

2023. máj. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
2023. máj. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
25%

Ez a szép amikor valaki valami olyanba fog bele amihez semmi köze.

Tipikus példája ez annak amikor a hülye okoskodik!


Életében egy madár tollát sem találta meg az utcán, de már haza viszi a fiókát. Alapból hozzá sem kellett volna nyúlni a fiókához mert az anyukája feltehetően megtalálta volna(jelzett volna neki), de így semmi esélye.


Szerintem sorra stresszeled szerencsétlen madár fiókát azzal, hogy ott járkálsz mellet a számára óriás testeddel és világítasz rá a lámpáiddal, nyulkálsz hozzá, beszélsz hozzá.


Ez a madár a természettel élt harmóniában akkor kelt és feküdt amikor a nap fel/lement akkor evett amikor éhes volt és megszokta, hogy az anyukája hozza neki. Lehet nem is éhes vagy ha éhes akkor fél és nem mer enni mert stresszeled a testeddel a környezeteddel amit nyújtasz neki.


helyedben ha még él akkor csinálnék neki egy fészket mindentől távol esőt, széltől, mesterségesfénytől, háziállatoktól, kíváncsi emberi óriásoktól, ... majd amikor megszokott téged azután megmutathatod másoknak is.


A madár/ ember kapcsolat nem természetes. Annyira félősek a madarak, hogy jó ha 2% esélye van, hogy nem hal meg ijedségében tőled, egyszerűen öntudatlanul is de szét stresszeled az életét. Nem tudod neki azt nyújtani amit a természet és az anyukája.

2023. máj. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem akar enni akkor valószinűleg annyi neki.

Én is találtam egy madár fiókat pont 1 hónapja,a macskám fogta meg én meg elvettem tőle.Viszont nekem egyből nyitotta a csőrét amint be tettem egy terráriumba.Evéssel nem volt gond.Én is lisztkukacot adtam neki.De végül elpusztult mert a macskám nagyon megkarmolta és valószinűleg fertőzés miatt kipurcant.

Meg ezeket minden két órában etetni kell hogy megmaradjanak.Éjjel nappal.

2023. máj. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

Volt olyan galambfiókánk aminek eleinte erővel kellett kinyitni a csőrét és lenyomni a tápot a torkán, aztán amikor rájött hogy ez jó, kéregetett magától.


Szóval az nem biztos hogy halálra van ítélve. Kis fecskével is hasonló volt a helyzet (a hortobágyiban él azóta).

2023. máj. 24. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 NTBS ***** válasza:
61%
Esetleg fecskendővel?
2023. máj. 24. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%
Lehet beteg. Egyszer én is találtam tollas kismadarat (gerlét) és nem akart enni. Elvittem dokihoz, valami duzzanat volt bent a torkában. Azért nem evett. Por állagú gyógyszert adtak rá, amit vízbe kellett oldani és megitatni vele.
2023. máj. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
56%
NTBS: próbáltál már LISZTKUKACOT fecskendöve etetni? Elárulom, nem megy át a nyíláson!
2023. máj. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!