Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Sürgős! talált kismadarat...

Sürgős! talált kismadarat (fiókát) hogyan tudnám megetetni, egyáltalán hogy tudnám a csőre kinyitására rávenni?

Figyelt kérdés

már tollas, de repülni még nem tud.


amit sikerült a madármentőkkel közösen kideríteni telefonon, hogy kis poszátáról van szó és mondta az úr, hogy lisztkukaccal etessem amig nem tudnak érte jönni. vettem is, azonban az etetés nem sikerült mert nem tudom rávenni, hogy kinyissa a csőrét. eddig úgy próbáltam, hogy apró darabokra vágtam késsel a kukacokat és csipesszel próbáltam a csőrébe tenni. szétfeszíteni pedig nem akarom a csőrét, az kínzás lenne.



2023. máj. 23. 21:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
76%

10 biztos úgy értette hogy összenyomja előtte a lisztkukacokat püré állagúra.

Vannak nagyobb nyílású fecskendők is amúgy.

2023. máj. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
84%

Oldalt próbáld meg egy icipicit nyomni a csőrét h tátson. Ne a hegyénél feszítsd.

Ne olvasd el amiket írtak mert megmondóemberek f_szságai. A macskatámadástól valóban elpusztul ez igaz. A többi bullshit.

Reggeltől napnyugtáig kell etetni félóránként. Éjszaka nem kell etetni. A facebook MADÁRMENTÉS csoportba írj ha eddig nem tetted meg. Ha nincs tapasztalatod add át egy mentőhelynek vagy önkéntesnek. Nevelése közben több mindent kell kapjon nem eleg csak a lisztkukac. Hogy tudod megállapítani egyáltalán h mentésre szorul vagy sem egy fióka?

2023. máj. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a választ, azóta már többször is sikerült megetetni
2023. máj. 24. 09:58
 14/20 A kérdező kommentje:
Amint mondtam kapcsolatban vagyok a madármentőkkel, csak addig kell életben tartanom amíg el nem tudnak érte jönni
2023. máj. 24. 09:59
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Örülök,hogy sikerült,és sikerül etetni. Arra figyelj, hogy folyadék is jusson be neki bőven.
2023. máj. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
sajnos délután elpusztult
2023. máj. 24. 21:44
 17/20 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, kérlek mielőtt egy újabb madárfiókát összeszedsz, olvasd el a Magyar Madártani és Természetvédelni Egyesület témábavágó cikkét: [link]
2023. máj. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon tanuld meg, hogy soha többé ne gyúlj madárhoz vagy más természetben élő állathoz!

Nem véletlen kerülik az embereket a vadonélő állatok és csak nagyon ritkán igen különlegesen kivételes emberek barátságát közelségét fogadják el és ez nem úgy történik, hogy te(ember) kiszemeled őt és barátságáért harcolsz, hanem fordítva.


https://www.youtube.com/watch?v=uxos-RWmLnc

2023. máj. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
54%

Eleve nem kell összeszedni a "fiókát", meg az "őzgidát", etc. Mert 99%-ban NEM elhagyták, hanem a szülője megy - menne - érte.


Ha találsz egyet, ott hagyod.

2023. jún. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Az utolsó kettő nyomja a hülye propagandát. Az az igazság hogy ahhoz, hogy megállapítsd hogy egy állatnak szüksége ban-e segítségre, komolyabb tapasztalat kell.

Ilyen esetben egyeztess szakértőkkel. MADÁRMENTÉS fb csoport, készíts fényképet, videót, perceken belül válaszolnak.

Ha pedig elmész pl.madármentő alapképzésre, megtanulhatod magad is.

De ez a jaj ne merj beavatkozni mert hülye vagy hozzá, ez egy elég undorító mentalitás.

Nem attól fog előbbre lépni egy társadalom ha lehülyézzük és mindent megtiltunk neki.

Az iskolában kellene kezdeni, csak az oktatásról inkább ne is beszéljünk..

2023. jún. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!