Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy fiókát, hogyan...

Találtam egy fiókát, hogyan nevelhetném fel ?

Figyelt kérdés

Még pár kérdés....


Mit eszik ?

Ha felnő akkor elrepül?

Azt fogja hinni én vagyok a mamája ?



2023. jún. 23. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt tisztázd, hogy milyen madár. Akkor kiderül, hogy mit eszik. Ha felnő akkor elrepül, de vissza-vissza fog jönni.

Azt nem tudom, hogy mit fog hinni.

2023. jún. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

"Azt fogja hinni én vagyok a mamája ?"


Te egy 10 éves gyerek lehetsz ilyen kérdésekkel. Viszont akkor nem szabadna idefent lenned.

2023. jún. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, ezt olvasd el sürgősen: [link]
2023. jún. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Én már fogadtam be fiókát, a kóborkutyák széttépték volna (már elindultak felé), és hirtelen a semmi közepén nem volt nálam kosár, hogy visszategyem a fára. Fészket nem láttam, de ha láttam is volna, csak nem fogok 20 métert mászni érte, ugye.

Viszont nem akartam ott hagyni sem, hogy megegyék, úgyhogy elhoztam. Ezek a linkek már nagyon unalmasak, néha az a legjobb opció, hogy hazaviszed. Én sem tudtam a madarakról semmit, amíg be nem fogadtam, felnőtt rendesen, és felnőttként szabadon is lett eresztve.


Kérdező, azt tudni kéne, milyen fióka, mielőtt az felmerül, mit eszik. Mi olyasmi kevert eledellel etettük, amit a csibéknek adtak a szomszédok, volt benne főtt tojás is.

Ha felnő, akkor elrepül, igen. Az enyém még hosszú-hosszú hónapokig visszajárt, néha enni, néha csak ülni a vállamon, és hallgatott a nevére. :) Azonnal visszacsipogott és jött, ha hívtam.

Azt fogja hinni, igen. Eleinte nehéz lesz etetni, mert nem fogja elfogadni az ételt, az enyém pár nap után oldódott csak fel (csipesszel etettem nagyon óvatosan).

2023. jún. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egy madármentő szervezettel felvenni a kapcsolatot, ha át nem is veszik tanácsokat biztos adnak
2023. jún. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz képet küldeni róla?
2023. jún. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi szajkót, másnéven mátyásmadarat nevelünk fel. Mi utána néztünk a google-ba, mit csináljunk vele.

Szépen felnőtt. Igazából csak a repülés megtanulása volt neki vissza, 2-3 hét alatt megtanult. Aztán el is ment. Egyszer jött csak vissza. De nem baj kint van a helye!

2023. jún. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Facebookon MADÁRMENTÉS csoportban osszál meg képet rola.

Amig nincs beazonositva azt sem tudod mit eszik, mire van szüksége, akkor nagy valoszinüséggel csak elpusztítod. Attol függ milyen faju es koru kellhet meg neki 1.5 honap par nap vagy 2 het. Légyszíves írj a csoportba, hogy legyen eselye annak a madarnak.

2023. jún. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!