Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nevelhetném meg a...

Hogyan nevelhetném meg a szomszéd kutyáját?

Figyelt kérdés
Elsőre a kérdésem elhiszem, hogy furcsának tűnik, de kérlek engedjétek meg, hogy bővebben elmagyarázzam. Van a szomszédunknak egy kutyája, amivel épp annyit törődik, hogy eteti, itatja. A kutya neveletlen, képes éjszakákat (konkrétan tényleg egész éjszaka) ugatni, hiába szólok rá szépen, csúnyán, olvastam valahol, hogy vízzel kell lespriccelni, műanyag üvegbe köveket csörgetni, ki is próbáltam ami odáig fajult, hogy ha meglát, mégjobban ugat. először még próbáltam megsimogatni, hátha törődésre vágyik csak, de nem sikerült megnyugtatnom, csitítanom, egyébként is rettentő agresszív. Igaz, már a nyár végefelé járunk, de még most is tárt ablakokkal alszunk, vagyis aludnánk, ha hagyna a kutya. A szomszéddal kitudja hányszor beszéltem erről intelligensen módon, felajánlottam, hogy elviszem sétálni a kutyát, hogy lefárasszam, de persze nem egyezett bele. Azt is tudom, hogy nem mi vagyunk az egyetlen szomszéd akinek álmatlan éjszakákat okoz az eb. Mivel nem pihenjük ki magunkat (egész család) sokkal ingerültebbek vagyunk, nem tudunk rendesen a munkában teljesíteni, csupa negatív dolog vonzata az ugatás. A jegyzős megoldást próbáltuk, de elnézést a kifejezésért, le sem szarták a problémánkat. A kutya egyébként legalább 4 éves, azóta itt is lakik mellettünk, nem újkeletű az egész probléma. mindig megnézem nem e egy kihívást kereső cica idegesíti, vagy mit láthat, de sosem találok semmit. Mindenképpen humánus megoldást szeretnék, ha van tippetek kérlel ne tartsátok magatokban.
2019. aug. 4. 13:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%

A mi kutyank is rohat ugatos. Uj helyre mentunk es ejjelente az uj zajok miatt ugatott...en total kesz voltam. Mondtam a ferjemnek es a lanyanak neveljek mar a kutyajuk, de azok meg aludta mint a bunda.

Vegul en minden egyes alkalommal kimenzem es raszoltam es a helyere zavartam. Akellett vagy ket honap mire vegre leszokott a rohadt ugatasrol.

Szoval a szomszedod megnevelese lenne a humanus...hiszen gondolom nem mehetsz at es teremtheted le az o kutyajat.

Esetpeg kerd kolcson es aludjon a kutya nalatok es akkor megnevelheted...ez a leghumanusabb😀

2019. aug. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én szerencsére egy elég csendes környéken lakom, éjszaka általában nem járkál erre senki. Embereket alapból sem szokott megugatni a kutyám, (kivétel a postás, és az újságos) Viszont a kutyákat és a macskákat annál inkább. A fránya macskák sokszor éjjel épp a kapunk előtti útszakaszon bagzanak, no erre viszont ugrik, hihetetlenül tud ilyenkor acsarkodni. Vagy ha egy kutya arra téved.... Én sajnos minden neszre felébredek, ha ugat a kutyám, azonnal pattanok ki az ágyból, rászólok. Nálunk a csend parancsszó lett megtanítva, kombinálva a helyedre paranccsal. Volt, hogy egy éjjel ötször-hatszor ki kellett mennem, néha még télen is. De ma már ritkán ugat éjjel, akkor is általában néz fel, jövök-e, már csak intek, és megy a helyére. Persze azt nem tudom, egy szomszéd szava mennyit számít, a mi kutyánk nem hallgat idegenekre. A szomszédnak kellene leállítania. Mondjuk a mi kutyánk naponta tanítva és sétáltatva van, estére már általában fáradt, de őt muszáj jól lefárasztani, mert munkakutya. Viszont a kertemben egyetlen gödör, megrágott fa stb. nincs. De rengeteg munkába került, hogy ilyen "jó kutya" legyen. A gazdát próbáld meggyőzni.
2019. aug. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy már neked kelljen megnevelni a SZOMSZÉD kutyáját azért,hogy a környék lakói nyugodtan aludhassanak.

Írjatok petíciót,hogy kötelezzék a gazdát a kutya megfelelő ellátására és közösen menjetek jegyzőhöz,jelentsétek fel.Vagy kutya iskola vagy vigye el onnan a francba és ugasson máshol.


Vagy engedje be a házba,maradjon kint vele,nevelje meg Ő a saját kutyáját,hogy ne legyen problémája másokkal.Ne mások hajlongjanak egy problémás ember előtt.

Mi lesz,ha úgy dönt,hogy kell még egy kutya? Azt is te fogod nevelgetni meg csitítgatni? Esetleg gyerek,unoka jön hogy ordítson a kertbe azt is átveszed?


Értem én,hogy nem az állat hibája,hogy a gazda nem neveli,de ha így éli le az életét az állat mellette (..meg mellettetek) az se neki mem jó,se nektek.Az állatvédők viszont,ha jelentitek,jelzitek hogy probléma van a gazdával és a kutyával,és ezt ő nem hajlandó a környék nyugalmáért orvosolni akkor az állatot el is vihetik onnan és esélyt kaphat egy normális gazdára..

2019. aug. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
De,ha ennyire tojik a kutyára akkor feltehetően chipje és oltási könyve sincs amit fel tudna mutatni.Így viszont megint csak jogosan elkobozhatnák tőle az ebet.És hidd el,hogy csak jobban járna az a kutya..:D
2019. aug. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Tegyetek ki ultrahangos ugatásgátlót
2019. aug. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a változatos válaszokat :)

A probléma az, hogy egy picike falu lakosai vagyunk, itt nem igazán ugrik a rendőrség, jegyző ilyenekre.

A petíció írása is lehetetlen lenne, mivel az utca lakosai egymásnak vígan panaszkodnak, de ha lépni kell, akkor már csend van sajnos.

Az első válaszra szeretnék külön reagálni,tudom, hogy nem rosszból írtad, de tényleg nem az én kutyám, nekem nincs is, de ha szeretnék is, nem a szomszéd neveletlen dögjét, ami már utál engem a próbálkozásaim miatt.

Utolsó válaszoló, utána néztem ezeknek a műszereknek, de nagyon sok helyen azt írják, hatástalan. De már idegrendszerileg ott tartok, hogy lehet rászánok 10ezer forintot, de még mindig nem tartom jogosnak az ekkora kiadást egy idióta nemtörődöm gazda miatt.

2019. aug. 4. 21:53
 7/17 anonim ***** válasza:

Te hamgokkal próbáltál megijeszteni és vízzel spricceltél le egy olyan kutyát, akihez semmi közöd nincs? És csodálkozol, hogy örjöng, ha a közelben vagy? Komolyan még mindig elcsodálkozok az emberi ostobaságon!

A felesleges ugatásról pedig nem a te dolgod leszoktatni! A te dolgod az, hogy a gazdáját meg tudd győzni a nevelésről!

2019. aug. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha elkezded etetni finom falatokkal,akkor szeretni fog es hallgat rad. Begyakorolhatod a csend parancsot finom falatokkal jutalmazva.


Vagy 180 forintos fuldugo.

2019. aug. 5. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#7 igenis van közöm hozzá. Gazdával nem lehet beszélni, rendőrség, jegyző ki sem jön, a másik szomszédot én győztem meg, hogy hagyja élni a kutyát, mert ő is szerettett volna a munka utáni megérdemelt nyugalmát élvezni az összes lakossal együtt, de mondtam neki, hogy hagyja élni, nem a kutya hibája. És utánaolvastam, hogy igenis vízzel és hanghatással lehet nevelni egy kutyát, ami szerintem is kegyetlen, de jobb mint a golyó vagy a méreg. Az is kegyetlen hogy állandóan azt a kutyát kell hallgatnunk, és nem egy kisgyerek az elszenvedője, és ők is nyűgösek ha kialvatlanok. Lennél csak egy hónapon keresztül az ilyen kutya gazdi szomszéda... Beszéltem már a gazdával, első pár alkalommal sütivel (!!) mentem át megkérni, hogy szóljon rá a kutyára, ekkor hozzámvágta a sütimet és közölte, hogy a kutya dolga az hogy ugasson (szerinte ok nélkül is egész álló nap).

Éjjel füldugóval alszunk (ami már elég nonszensz szerintem, hogy a saját házadban nem aludhatsz füldugó nélkül) de az, hogy nappal ne lehessen nyugodtan nyitott ablaknál pihenni, az már kibírhatatlan. Komolyan, akik most degradálnak, jöhetnek ide szívesen kipróbálni. Pár napot én is kibírnék így, de ez nem pár nap. És költöttem én már jutalom falatokra is, adtam neki kaját is, amíg evett, csendben volt, de amint lenyelte az utolsó falatot, újrakezdte...

2019. aug. 5. 08:43
 10/17 anonim ***** válasza:
Nincs közöd hozzá, mert semmilyen kötődése, kapcsolata nincs veled! És pont ezért te nem nevelted őt, hanem fenyegetted! Ha a gazdája teszi ezt, az beleférhet a nevelésbe, tiltásba! De ha egy idegen ember (márpedig te a kutyának az vagy) kiabál a kutyára, kelt hanghatást és fröcsköli le vízzel, az a kutya számára fenyegetés és zargatás! Ezért mondom, hogy ostoba vagy. Mivel látszólag semmi fogalmad nincs a kutyákról, ezért nem neked kellene megoldanod ezt a gondot. Miután fantasztikus ráérzéssel "ránevelted", hogy ha meglát, még aktívabban ugasson, inkább ne kísérletezz tovább a kutya kárára! Inkább amellett állj ki, hogy új gazdához kerüljön.
2019. aug. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!