Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tegyek ki ennivalót a cinegéknek?

Tegyek ki ennivalót a cinegéknek?

Figyelt kérdés
Napok óta, napjában több alkalommal az erkélyemen keresgél 2-3 cinige. Ennivalót keresnek, mert néhol találnak még 1-1 leesett szotyit, és azt azonnal meg is eszik. Télen mindig volt kint nekik enni-innavaló. De most virágok vannak. Úgy tudom, ilyenkor nem kell etetni őket, mert akkor nem keresnek maguknak ennivalót. De eléggé csapzottnak, soványnak tűnnek, és sajnálom őket.

2023. jún. 23. 17:30
 1/9 Anonymuska válasza:
24%
Végülis, mit veszíthetsz? Jót teszel a természetnek 😁
2023. jún. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
73%
Állítólag ilyenkor nem kell őket etetni,de mi is teszünk ki cinkegolyókat most is.Két nap alatt elfogy 3db.A verebek is eszik,nagyon sok a kicsi,akik nemrég születtek.
2023. jún. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szükséges őket nyáron etetni, vizet viszont mindenképpen tegyél ki nekik egy lapos tálkában, és alakíts ki egy kis védett zugot, ahol megszáradhatnak fürdés után.
2023. jún. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a nagy baj a nyári etetéssel,hogy a felnőtt cinege/veréb stb magvakat eszik. De a fióka KUKACOT!

Ha eteted a felnőtt madarakat,magvakat fognak vinni a fiókáknak,akik ettől satnyán fognak fejlődni.


Legalábbis ez a hivatalos álláspont. Ezért én nem javaslom az etetést.

2023. jún. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4es vagyok.


Itt hosszabban leírják az MME honlapján, miért NEM SZABAD nyáron etetni.


Ajánlom mindenkinek elolvasni!

2023. jún. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egy keveset kitehetsz. Legalább odaszoknak.
2023. jún. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az előző válaszomnál lemaradt a link.

[link]

2023. jún. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6!


Elpusztulnak a fiókák tőle! Nem tehet ki április után keveset sem.

2023. jún. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez egy szubjekzív dolog. Majd elmagyarázom ha lesz időm. 10+éve foglalkozom madarakkal.
2023. jún. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!