Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szeretnék majd valamikor...

Szeretnék majd valamikor kézzel felnevelni egy nimfát. Aki csinált már ilyet mesélne róla egy kicsit?

Figyelt kérdés
Sokat olvastam a dologról, vannak madaraim, de egyik sem olyan kezes, mint szeretném, ezért szeretnék magam felnevelni egyet :) két hím nimfám van :)
2011. dec. 6. 10:49
 1/4 anonim válasza:

Hat mar hullamost mar neveltem de nehez a leg job kis tejas kanalal mert arol omaga le eszi de figyej a melegitesre.


ha akarsz meg tobet kerdez.

2011. dec. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagy élmény a nevelés, nehéz is leírni azt a pillanatot, amikor az általad nagy odafigyeléssel, eleinte talán remegő kézzel, de mindvégig szeretettel nevelgetett madárkák kiröppennek. Az első esetlen szárnycsapások, s aztán hirtelen az a magabiztosság, ahogy uralják a levegőt - ez tényleg leírhatatlan.


De odáig hosszú és fáradságos az út :) Először is: gondold át, hogy lesz-e rá időd heteken keresztül rendszeresen etetni a kicsiket? Itt nincs mese, nem lehet kihagyni egyetlen alkalmat sem, az első két hétben pedig különösen. Ez egész embert és gyakorlatilag egész napos odafigyelést igényel, ha tényleg egészséges madarakat szeretnél.


Aztán be kell szerezned a kellékeket. Én faforgáccsal kibélelt, megfelelő méretű odúban tartottam az ifjoncokat, gondosan ügyelve arra, hogy a hőmérséklet és a páratartalom megfelelő legyen (nem kell semmi extrára gondolni: a fürdőszobában egy pokróccal gondosan letakart odú - kellő szellőzéssel - tökéletesen megfelelt, eddig mindig egészséges és szép madarak nőttek így fel).

Van ugyan speciális etető rúd, de én egyszerű fecskendővel csináltam. Ennek is megvan a maga technikája, nagyon egyszerű, ha érdekel és belevágsz, szívesen megosztom veled.


Be kell szerezni jó minőségű nevelőtápot. Ezen múlik minden, hogy ebben a korban hogyan és mit kapnak a fiókák. Itt - szerintem - nem szabad spórolni. A Kaytee nevezetű tápot ajánlom, én legalábbis ezt használtam.


És ha kézzel nevelsz, akkor soha ne egyet! Legalább 3-4 madarat kell együtt nevelni, együtt tartani az odúban. Egyebek mellett azon okból is, hogy így egymást melegítik testükkel, arról nem is beszélve, hogy az a madár, amely már fióka korában el van teljesen szigetelve, nem biztos hogy egészséges, kiegyensúlyozott állat lesz...


Sok sikert hozzá!

2011. dec. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
uh, köszönöm szépen a válaszokat, belevágnék, persze pontosan az egész napos etetés, gondozás miatt csak nyáron, madártartás terén 2 évnyi tapasztalatom van, bolondulok minden tollas repülő madárért :) Képes vagyok megállni az út közepén, ha látom, hogy valami érdekeset csinálnak a madarak a fűben, meg ilyenek :D Óvodás korom óta rajongok értük, de sajnos csak 2 éve sikerült megvalóstani az álmom, de közben kiderült, hogy apám is imádja őket, először mi is a tipikus "ide nem jön állat" helyzetből indultunk, ahhoz képest már volt 5 tengerimalacunk, már csak 2 van, és volt 2 hullámos, ők sajnos elpusztultak, maradt a 2 nimfám, ezért apuval építettünk nekik egy csodaszép voliert :) szóval nagyon jó helyük lennének a fiókáknak, meg pontosan az élmény miatt is szeretném :) amúgy szívesen felvenném veled a kapcsolatot :)
2011. dec. 6. 22:29
 4/4 anonim ***** válasza:
írj bármikor, ha tudok, segítek szívesen
2011. dec. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!