Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Beköltöztek a fecskék a...

Beköltöztek a fecskék a mühelybe ahol dolgozom.Figyeltem öket egész nap,ahogy epitik a fészket,majd ahogy etetik a fiokakat. Péntek délután,még minden a legnagyobb rendben volt, hétvégén jott a vihar,hetfore mind elpusztult... Mi történhetett?

Figyelt kérdés

2023. aug. 10. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Hát jött a vihar..megválaszoltad magad is.
2023. aug. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk több napos esőzés volt megszakításokkal. Ilyenkor nehéz élelmet találni, mert elbújnak a rovarok. Lehet, hogy felétek is ez volt a probléma. Idén már nem valószínű, hogy lesz még költés, ezért én kiszedném óvatosan a fiókákat és otthagynám a fészket üresen, hátha jövőre használják még.
2023. aug. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez történt. Valószínűleg a huzat miatt kiestek a fészekből. Mire megtaláltam őket, mind a négy fióka elpusztult 😔
2023. aug. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen,erre en is rajottem hogy a viharnak lehet köze hozzá,és ha mondjuk éhen halnak azt meg is értem,de miert a fészek alol szedtem öket össze a földröl?
2023. aug. 10. 13:10
 5/8 A kérdező kommentje:

Ahha,szoval a huzat..😐

Koszi,igy mar világos!

2023. aug. 10. 13:14
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt eddig nem írtad, de akkor az is szóba jöhet, hogy kiestek vagy maguk a szülők dobálták ki az elpusztult fiókákat. Igazából idegen madár is tehetett ilyet, de az kevésbé valószínű, ha állandó emberi tevékenység volt a műhelyben.


Egyáltalán milyen fiókákról van szó? Már tollasak voltak vagy még "meztelenek"?

2023. aug. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kb 2 hetesek lehettek,tollasodtak.

Füsti fecskék voltak amugy.

2023. aug. 10. 13:28
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha több napig hideg, vihar, rossz idő van, érdemes állateledel boltban lisztkukacot venni (NEM csontkukacot), és egy kis tálban a fészek közelébe tenni.

Megmentheti a madarak életét.

Tudom, hogy most már késő, csak a továbbiakra.

Nálunk az udvarunkban szoktak gyülekezni a fecskék vonulás előtt. Sorban ülnek a teraszkorláton, néha repülnek 1-1 kört. Én lapos tepsiben vizet szoktam kitenni nekik. Mindig isznak belőle, ráadásul röptében, áthúznak felette, és közben isznak, jó nézni őket.

2023. aug. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!