Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szeptember végén a jó időben...

Szeptember végén a jó időben madáretetés?

Figyelt kérdés

Teljesen meg vagyok lepődve, mert még mindig tart a vénasszonyok nyara, és a cinkék rendre megjelennek az erkélyen az etető körül. Nehezen tudom elképzelni, hogy már ne találjanak maguknak ennivalót, hiszen még minden zöld, és jó folyamatosan jó idő van. Vagy már tényleg ideje lenne az etetésnek, az időjárástől függetlenül?


Hozzáértő emberek válaszait várom. Köszönöm :)



2023. szept. 28. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Az első fagyok előtt nem kell etetni, bőven találnak még maguknak eleséget. Sőt, káros is a túl korai etetés, mert most még mindenképpen arra van szükségük, amit a természetben találnak.

A téli etetés sem létszükséglet a madaraknak, az csak az ember szórakozását szolgálja.

2023. szept. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Grimfox ***** válasza:
92%
Még bőven van táplálék, sőt, a termések beérésével most talán még több is, mint nyáron. Viszont ezeket keresni kell, a madáretető pedig fix helyen van. Ezért amíg van benne táplálék, oda fognak járni. Ezért nem szoktak ilyenkor még etetőanyagot kirakni, vagy ha az etető nem rögzített, azt is beszedik etetési szezon végén, hogy a madarak normálisan keressenek táplálékot. Novembertől érdemes csak kirakni etetőanyagot, amikor már ténylegesen kevesebb a természetes táplálék.
2023. szept. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell. Majd ha már nincs lomb és tartós fagyok vannak. Pláne ha hó is van. De nincs ☹️
2023. szept. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor valószínűleg azért jöttek, mert az etető kinn volt üresen. Most azonban más lassacskán teszek nekik ki egy kis magot.
nov. 19. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!