Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan kell Barackfejű törpepa...

Hogyan kell Barackfejű törpepapagájt tartani?

Figyelt kérdés

Egészen kicsi, 6 éves korom óta szeretnék egy pár papagájt. Egyszer lett volna egy pár nimfám de nem volt meg aznap, mikor mentünk volna érte. De Mindig is egy ara párról álmodtam, de az túl nehéz lenne kezdőként. Így döntöttem egy kisebb testű madárként. (Most 17 éves vagyok.)

Bármennyi oldalt végignézek, olvasok utána évek óta a madarak után de semmire nem jutok. Milyen árban gondolkozzak úgy az egészet illetően? Mit esznek? Kell nekik madárhomok? Mi legyen a ketrecméret?



#papagáj #madártartás #Barackfejű törpepapagáj
dec. 25. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Ott kérdezd meg, ahol megveszed.
dec. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1-es, még nem döntöttem el hol veszem, egyszer csak érdekelne hogy hogyan.
dec. 25. 20:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Álmodozás közben tanulj biológiát, akkor nem kérdezel majd ilyen csacsiságokat. Az antikváriumok tele vannak madártartással foglalkozó könyvekkel.
dec. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Normális válaszokat vártam, és másoktól is várok. Ez nem segítség amit maga nyújt.
dec. 25. 20:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Kezdj párban hullámossal vagy nimfával. Velük is épp eleget kell foglalkozni. Jön az érettségi aztán ha egyetemre mész mi lesz velük? A törpék elég nehéz kategória. És sokkal drágábbak is.
dec. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A másik amin még gondolkodtam, az a hullámos :)
dec. 26. 19:09
 7/8 anonim ***** válasza:

A hullámosokat jobban fogod kedvelni. Az enyémek dallamokat fütyültek és mondták a saját nevüket. Törpét még nem hallottam beszélni, ők inkább egymás között el vannak. Úgyhogy ha gondoltál a hullámosra az lenne a jó választás.

Minden nap friss víz, friss magkeverék, naponta jól megmosott!!! gyümölcsök, sárgarépa, saláta. Heti 1x reszelt főtt tojás. Szépia folyamatosan legyen nekik.

20 fok legyen legalább a szobában ahol tartod őket, huzatmentes csendes hely, szemmagasság fölött legyenek, ablakok eltakarva függönnyel, ügyelj h ki ne szökjenek. Naponta legyenek kiengedve repülni a szobában. Az első pár hétben még ne amíg megszokják a helyet. Szeretnek fürdeni is, legyen néha egy lapos tál amiben meg tudnak mártózni. Ha hideg van érdemes óvatosan rásegíteni hajszárítóval a száradásra. Ha lehet ne legyenek tv egyéb elektromos eszköz közelében. Naponta tisztába kell tenni őket (kalitka alját kitakarítani) és a szobában is érdemes alattuk takarítani mert kihull a pihetoll meg a maghéj.

dec. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7-es köszönöm! Ment a zöld
dec. 28. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!