Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A Balkáni gerle elhullása...

A Balkáni gerle elhullása medence vízétől?

Figyelt kérdés
10-15 napja találok elhullott tetemeket az udvaromban, először arra gyanakodtam hogy infarktust kapnak amikor fokuszált LED lámpával ijesztem őket sötétben, mivel a kocsira sz****nak és meguntam. De azóta is hullanak el, most a medencére gyanakszom, lehet a réz oxid miatt? Mivel láttam már többször is hogy isznak a vízéből. Van benne 3g/m3 rézoxid, meg a kombi tablettából ami kioldódott egész évben, lehetséges hogy e miatt kapnak mérgezést?

dec. 30. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A réz-oxid nem oldódik vízben. Nem rézgálicot használsz?

Ilyen kis mennyiségtől nem kéne azonnal elpusztulnia.


Ami valószínűbb, hogy macska vagy más ragadozó kapja el őket vagy belefulladnak a vízbe.

dec. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jaaah igen pontosítva Réz szulfit vagy kékkő amit használok, de már június óta iszogatják a medencéből a vizet, és nem a medencébe találom hanem elszórtan a ház udvar és tájékán kb 12-15drb.Én sem hiszem, de azért rákérdeztem hátha valaki tudja, de az is lehet hogy madárinfluenza, vagy valahol patkány mérget ettek nem tudom.
dec. 30. 21:18
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

A hozzád hasonlók miatt csappan meg a madarak és egyéb állatok száma a földön.

Kiköltözik az újgazdag f@sz vidékre, kertvárosba, Pest környéki faluba, mert az a menő manapság. Megváltoztatja a környezetét és eltörli a vad és növényvilágot a telkéről és a közeléből. Leverik a fecskefészket, mert piszkolnak, elkergetik a verebeket, énekesmadarakat mert csipognak.. Dícséretedre váljék, a fát nem vágtad ki.

Azok a madarak éjszaka nagy valószínűséggel ragadozók áldozatai lesznek. Hamarabb volt az az alvóhelyük mint ahogy te a kocsiddal alá álltál. Ha már medencét csináltál garázst miért nem tudsz? Vagy egy kis ponyvát?

Miért nem lehet tiszteletben tartani a természetet ha már beleköltöztél?

Miért kell mindent elzavarni, tönkretenni, lebetonozni, megölni?

Mi is a Pilis lábánál lakunk az erdő szélén, de mindig úgy építkeztünk, terjeszkedtünk, hogy ne kelljen megváltoztatni az erdő szélét miattunk. Rengeteg állat fordul meg a kertben és azon kívül. Es van egy rigó, aki fészkelés közben mindig telibeszarja az autóz. Képzeld, amíg fészkel, máshol állunk meg. Problem solved.

Búék.

dec. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as elzavartam őket és nem leöltem, de ha már itt tartunk akkor ez egy invazív faj nagy károkat tesz a vetésben és szabadon vadászható november és március között ha jól emlékszem. A fákat én ültettem a kertem tele van mindenféle énekes madarakkal, és természetvédő is vagyok. Egyébként ez a Balkáni gerle 1932-körül települt a Kárpát medence területére, lehet előbb volt itt mint én! :-D Egyébként csak annyit szeretnék megtudni hogy miért hullanak el?
dec. 31. 14:51
 5/6 anonim ***** válasza:

A medencevíz egyébként kerekítéssel kb. 0,000003 (3*10^-6) tömegszázalékos réz-szulfátra nézve, az állateledelekben az engedélyezett mennyiség pedig olyan 0,000005 (5*10^-6) tömegszázalék.

Elméletileg alacsonyabb a réz-szulfát tartalma a medence vizének, mint az egészségügyi határérték, bár egyrészt nem értek a gerlékhez, másrészt be kell vallanom, hogy én desztillált vízzel számoltam, azt is kerekített értékkel, közben meg a medencevíz különböző összetételű oldat.

dec. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5/ Ezek szerint kizárhatom a medencét. Köszönöm
dec. 31. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!