Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Karácsony előtt vettem egy...

Karácsony előtt vettem egy fiatal hullámos papagájt. Vitaminozott magkeveréket kap, de se a főtt tojás, se az alma, se a répa nem érdekli, a szépiához se nyúlt még hozzá. Nem lesz ebből gond?

Figyelt kérdés

Kijönni sem akar a kalitkából, hiába nyitom ki. Egyszer amikor lefertőtlenítettem a kalitkát akkor kinn kellett lennie kb 3 órát, repkedett, de magától nem ment vissza, nekem kellett megfognom.

Én azt szerettem volna, hogy naponra repkedjen, így beteg lesz.

Amúgy élénk, ha látja a kinti madarakat ugrál, csiripel, de jó lenne ha kalandvágyóbb lenne. 😀 Tojó egyébként.



jan. 5. 13:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerezni kene neki egy tarsat surgosen.
jan. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
20%
Szegény ott van egyedül, fogságban. Neked se lenne sok életkedved így, nem igaz? Remélem, egy szép napon törvényellenes lesz az ilyen, hogy madarakat kedvtelésből kalitkában tartsunk.
jan. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
8%

Gondolom, ilyen tartási körülményekhez van szokva, azért ezt csinálja.

Gyerekkoromban volt több hullámos papagájunk (egyszerre max. 2, csak ugye idővel pótolni kellett...). Nem emlékszem, hogy a magkeveréken kívül bármit adtunk volna nekik enni, kalitkából se engedtük ki. Pár évig azért eléldegéltek így is. Az első elpusztult, a többi szökés áldozata lett, sose derült ki hogyan. Ennyit a kalandvágyról.

jan. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
8%

Bár ez nem konkrét segítség, de leírom a saját sztorimat.

Nekünk is volt 40 éve hullámosunk. Az meg nem akart megszólalni. Nem beszélni, mert azt csak a hímek tudnak, ez meg nőstény volt, hanem még csiripelni is. Hosszú heteket kellett várnunk arra, hogy egy hang kijöjjön a torkán. (Kereskedésből hozott fiatal madár volt.)

Én szerettem volna már hallani a hangját, ezért azt gondoltam, hogy felveszem magnóra, ha egyszer véletlenül meghallom a hangját.

(A magnós rádió a konyhán volt, ahol eszem-iszom meg újságot olvasok, a szobám meg közvetlenül mellette. Így könnyen el tudtam indítani azt.)

Egyszer megszólalt, és elsőre nem de a 2. vagy a 3. megszólalásra már el tudtam indítani a magnót. Felvettem a hangját, majd visszajátszottam. Erre meg már ő is válaszolt, tehát önmagával beszélgetett.

Szóval a viselkedésére lehet, azt mondani, hogy még nem szokott meg nálatok. A főtt tojást, viszont megette a mienk.

jan. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Volt már hullámos papagájom egyedül, velem volt nagyon jó kapcsolatban, naponta több órát volt kinn, és hosszú boldog egészséges életet élt.

Viszont az fiú volt.


Nem lesz társa, velem fog összehaverkodni és napi szinten kapcsolatot ápolni.

jan. 5. 13:38
 6/20 A kérdező kommentje:

#4 igen azt én is hallottam hogy a hímek beszélnek csak, a tojók meg nyugisabbak. De azért jó lenne ha kicsit haverkodna velem.


És kóstolfatna mást is a magon kívül.

jan. 5. 13:41
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
Miért nem lesz társa?? Csak úgy jó nekik, ha van társuk, az emberi kapcsolat nem pótolja nekik a fajtársat!
jan. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Dehogynem.
jan. 5. 15:10
 9/20 A kérdező kommentje:
Kutyákjal mi a helyzet, ott is kardoskodsz hogy kettesével tartsák? 😀
jan. 5. 15:13
 10/20 anonim ***** válasza:
82%
Egy újabb felelőtlen madártartó... 😞 Azon kívül, hogy sejthetően kereskedéses madarat vettél, tenyésztős helyett, még az alapvető igényétől is megfosztod. Társas állatot tilos egyedül tartani! Az a madár soha nem lesz boldog, mint ahogy te sem élnéd le szívesen az életed egy madárral kötött "házasságban". Párzás, testbeszéd, kommunikáció, törődés, minden fontos számára is, ahogy neked is! Így meg, hogy nem repül, elsorvadnak az izmai, legyengyül az immunrendszere. Pluszban nem eszik meg semmit, amit kéne és vitaminozott kaját kap, színezékkel, ízfokozóval, ami tönkre is vágja a szervezetét. Mindent egybevéve nem lesz hosszú életű szerencsétlen, abban biztos lehetsz...
jan. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!