Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj becsavarodhat...

Hullámos papagáj becsavarodhat a párja elvesztésétől? És erre lehet megoldás ha már most új párt veszek neki?

Figyelt kérdés

Kb fél évet voltak együtt, a fiú pár napja sajnos elpusztult. Azóta a kislány alig eszik és állandóan csak mászik a kalitka falán belül vagy futkoz a kalitka alján. Ha ki van engedve akkor pedig szinte folyamatosan körbe-körbe repked.

Köszi a normális, hasznos válaszokat.



dec. 6. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Társas állatok, egyedül nem érzik jól magukat. Sajnos van olyan, hogy ha az egyik elpusztul, a másik depressziós lesz a magánytól és megy utána. Próbálj meg minél előbb beszerezni neki egy párt (tenyésztőtől, nem kereskedésből!), mert kellene 2 hét karantén és fokozatos összeszoktatás.
dec. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Mindenképp szerzek párt neki. Akkor ugye olyan nem fordulhat elő, hogy nem fogadja el az új párját és még rosszabb lesz a helyzet mint most gondolok arra hogy pl megveri?
dec. 6. 19:27
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
A balhék megelőzése miatt kell a fokozatos szoktatás. Annyi a lényeg, hogy ne rakd őket kapásból össze. Az új hulit kalitkástól fokozatos egyre közelebb tedd a meglévő madárkához. Látni fogod rajtuk, hogy hogy viszonyulnak egymáshoz. Garancia nincs rá, hogy feltétlen jól fognak kijönni, de szoktatással általában nem szokott probléma lenni köztük.
dec. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
dec. 6. 19:44
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem segítene neki egy új pár mert meg fog halni bánatbn
dec. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

Kell neki pár mindenképp


Arra figyelj hogy ne ereszd őket össze egyből, mert az újnak még a hely is szokatlan lesz és ha rögtön bekerül másik madár mellé akkor frusztráltabb lesz ami azzal jár hogy lehet össze is verekednek. Ha van vagy tudsz szerezni másik kalitkák, akár kölcsönbe is akkor az újat oda tedd be és tedd közel a másik madárhoz hogy az újnak legyen esélye megszokni az új környezetet és azért a másik madarat is. Ha nagyon nyugtalankodnak így is akkor külön helyiségbe vidd a másikat pár napra és csak kis időkre tedd őket egy légtérbe. Aztán ha azt látod hogy már jóba vannak akkor tedd egymáshoz közel amennyire lehet a két kalitkát és figyeld hogy viszonyulnak egymáshoz, ha úgy is jónak látod akkor engedd őket össze de csak egy kis időre és figyeld hogy reagálnak a másikra. Ha látod hogy nincs balhé akkor hagyhatod úgy őket, de éjszakára vagy ha elmész otthonról még legyenek külön egy darabig.

dec. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%

Hazavittem ugyanilyen helyzetben az új madarat, odatettem egymás mellé a két kalitkát. A régi madár még csak-csak megvolt, de az újat, már arra gondoltam visszaviszem a kereskedésbe, egész nap meg sem mozdult, biztosan beteg. Hát tévedtem. Kinyitottam az ajtókat, abban a pillanatban az új madár rohant át a másikhoz, csivitelt, mindent felfedezett, kipróbált, azonnal evett, és végre boldog volt. A régi is. Két éve vannak együtt a legnagyobb barátságban.

Azóta ugyanebben a helyzetben minden új papagáj és pinty azonnal a régi mellé kerül. Kegyetlenség külön tartani őket. És sosem volt baj.

Mindemellett őszintén megkérdezném kedves hozzászólók, szerintetek a kereskedésekben honnan vannak a madarak? Elárulom, tenyésztőtől! Pont ugyanolyan tenyésztőtől, mint akit te keresel az interneten. És mi a különbség a madarak között? A boltban lévő madár már megszokta az embert, a fényeket, a nyüzsgést, és sokkal kevésbé fél az új gazdától. A tenyésztőtől vett madár meg napi egyszer lát embert, és úgy retteg, hogy hetekig enni sem mer, ha te is a szobában vagy.

dec. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
17%

"Mindemellett őszintén megkérdezném kedves hozzászólók, szerintetek a kereskedésekben honnan vannak a madarak? Elárulom, tenyésztőtől!"


Tenyésztőtől származó madáron van gyűrű, azaz azonosító, ami kötelező jellegű. Menj be egy kereskedésbe és nézz szét, hogy látsz-e gyűrűs madarat.

dec. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!