Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Karácsony előtt vettem egy...

Karácsony előtt vettem egy fiatal hullámos papagájt. Vitaminozott magkeveréket kap, de se a főtt tojás, se az alma, se a répa nem érdekli, a szépiához se nyúlt még hozzá. Nem lesz ebből gond?

Figyelt kérdés

Kijönni sem akar a kalitkából, hiába nyitom ki. Egyszer amikor lefertőtlenítettem a kalitkát akkor kinn kellett lennie kb 3 órát, repkedett, de magától nem ment vissza, nekem kellett megfognom.

Én azt szerettem volna, hogy naponra repkedjen, így beteg lesz.

Amúgy élénk, ha látja a kinti madarakat ugrál, csiripel, de jó lenne ha kalandvágyóbb lenne. 😀 Tojó egyébként.



jan. 5. 13:15
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#10

Neked lenni nagyon vicces fogyaték.


Segítek.

"Volt már hullámos papagájom egyedül, velem volt nagyon jó kapcsolatban, naponta több órát volt kinn, és hosszú boldog egészséges életet élt."

jan. 5. 15:41
 12/20 anonim ***** válasza:
77%

A kutyának nem feltétlenül van igénye másik kutya társaságára. Ahogy a macska mellé sem kell másik macska. De pl. Hullámos papagájt, nyulat, tengerimalacot alap, hogy minimum párossával tart az ember. Több országban törvény is kimondja, hogy ezeket az állatokat nem lehet egyedül tartani.

Először tanulnod kéne az állatokról, az igényeikről, és csak után beszerezni őket. Ez így nettó állatkínzás.

jan. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
88%
#12 Az megvan, hogy az állatok élő, érző lények? Szuper, hogy az előző madarad életben maradt melletted, de a mostani nem fog, ha így folytatod. Itt már több gond akad. A társ ugyanolyan lételeme egy papagájnak, mint a repülés. Ha nem repül, mint már írtam, elsorvadnak az izmai, röpképtelenné válik, legyengül az immunrendszer, elpusztul. Ugyanez a helyzet az egyedül tartással is. Egy darabig persze elvan egyedül, aztán fokozatosan leépül lelkileg, a magányból depresszió lesz, a depresszióból tolltépés, öncsonkítás, végül halál. Nem az előző madarad totális klónját tartod, hogy te is biztosan tudd, nem lesz baja, szóval felesleges azzal dobálóznod, hogy volt már egyedül tartott madarad.
jan. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Melyik országban? ☺️

Egy linket is kérek a dumád mellé.

jan. 5. 16:11
 15/20 A kérdező kommentje:

Azt ugye tudod te drága, hogy a nyulat meg is eszik? 😀

Sőt, a tengerimalacot is.

A kutya pedig falkaállat.


De mondom nem a hülye dumád érdekel, hanem linkeld a tényeket.

Majd ha ráérek megnézem mit sikerült ösdzehoznod.

jan. 5. 16:13
 16/20 anonim ***** válasza:
72%

A kutya NEM falkaállat. A farkas falkaállat. A kutya, ami több tízezer éve háziasítva van már nem igényli a fajtársakat falkának. A hullámos papagáj nem esik ilyen messze az őseitől.

Svájvban a törvény szó szerint kimondja, hogy nem tarthatod egyedül ezeket az állatokat.


[link]


Németországban pedig nem szerepel szó szerint, de az állatot az igényeinek megfelelően kell tartani, ha nem így teszel, állatkínzást követsz el, így jogilag ugyanaz.


A törpenyulat aligha eszik meg. A házit sem feltétlenül a húsáért tartják. Akkor hogy jön ez ide? A tengerimalacot sem azért tartják Európában, hogy egyék, hanem hobbiállatként.


Láthatóan normális érveid nincsenek, csak idehánysz egy csomó "okosságot", mert nem tetszik neked, hogy szembesítünk vele, hogy szrul tartod szerencsétlen madarat. Én a helyedben magamba néznék. Minek tartasz egyáltalán állatot, ha a legkevésbé sem érdekel, hogy mi a jó neki? Ő egy érző lény. Legyen tamagocsid vagy plüssöd, és megoldva a probléma.

(Amúgy lefogadom, hogy állatorvost sem szoktál a madárral látogatni, főleg nem egzós dokit...)

jan. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
88%

Ugyan ez volt nálunk is. Tojó, csendes, nem csinál semmit, nem lehet semmit kezdeni vele. Vettünk mellé egy hímet, beindult az élet. Nem párosodtak, de együtt éltek, csiviteltek, repültek stb.

Önkényesen tartani állatot kizárólag csak a saját örömödre úgy, hogy ő közben tkp rosszul érzi magát. Ezek nagy csoportokban élnek. Az előző madarad sem neki való életet élt.

jan. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
61%
Ha üzemből kiselejtezett ún. letojt tyúkokat veszel, és eléjük teszed a szemes gabonát, zöld leveleket, meg a rudat, amin aludni kellene, csak bámulnak ostobán. Nem tudják, mihez kezdjenek ezekkel, mivel sose láttak ilyesmit. Aztán egyszer kipróbálják és ráéreznek. Szerintem ez a te madarad esete is, csak papagáj verzióban. Idő kell neki. Ha nagyon nem akarna enni mást, meg lehet próbálni kevesebbet adni abból, amit szeret, az éhség könnyebben ráveszi, hogy kipróbáljon új ételeket (legalábbis a tyúkoknál ez be szokott válni).
jan. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

#16 pont leszarom a véleményed 🙂 "szembesítünk", mindjárt királyi többes? 😀😀😀 Menj és szopd le magad, attól megnyugszol.



#18 Igen, ilyesmi lehet. Még egy kis időt várok, aztán szerintem elajándékozom, tenyésztésre jó max.

És maradok a hímeknél. 🙂

jan. 6. 13:40
 20/20 anonim ***** válasza:
52%

"királyi többes" - többen is írtuk neked, hogy nem tartod jól szegény papagájt.

Szerintem is ajándékozd el egyébként, csak ne szerezz helyette másikat. Az állat nem azért van, hogy téged szórakoztasson.

jan. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!