Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A varjak miért nem költöznek...

A varjak miért nem költöznek el télen melegebb éghajlatra?

Figyelt kérdés
Jobb lett volna, ha elmennek. Ma is láttam elég sokat, nem voltak szép látvány. Unszimpatikus nekem ez a madárfaj.
jan. 27. 19:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A varjúk rocker madarak, szerintem cukik.
jan. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
9 Miért pont a skandináv, nem tudod?
jan. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm a válaszokat.


Nos, az a bajom velük, hogy valahogy nem túl kellemes madarak. Hogyan is fogalmazzak, szóval nem olyan cukik, mint a kis veréb, aki fürdik a porban. A varjak hangja sem túl kellemes. Látványra olyan - elnézést a kifejezésért - halálmadarak. Mintha baljóslatú lenne a látványuk. Hogy ha megjelennek valahol, akkor baj lesz. Egy misztikus horrorfilmben is simán szerepelhetnének.


Mindazonáltal amit a #7-es írt az alapján valamivel szimpatikusabbak lettek. Egyébként látszik rajtuk, hogy komolyabb, intelligensebb madarak.

jan. 28. 22:33
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon komplex csaladi életet élnek például. A vetésieknél a nagybacsik,nagynenik, nagyobb testvérek is részt vesznek a gyerekek nevelésében akik akár 6 hónapig is a szüleikkel maradhatnak. Rendkívül jó az arcmemóriajuk. Tudnak gyászolni, ha meghal vki közülük. Csoportban ülnek a közelében némán majd hang nélkül egyszerre elrepülnek.

Megfigyelték náluk, hogy a sérült egyedeket segítik. Volt egy eset h egy vetési egy üres medencében volt és röpképtelen és a csapat etette.

Valamint rengetegen beszámoltak már róla h 'ajándékokat' visznek azoknak akik huzamosan etetik őket, apró fémtárgyak, színes műanyagok stb.

Rendkívül érdekesek etológiai szempontból.

Van magyar és külföldi varjas csoport is mindkettőnek tagja vagyok es volt saját mentett varjam is, azért tudok ennyit.

jan. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
14-es jó volt olvasni a soraid, hasznos érthető.Köszönjük!
jan. 29. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!