Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagáj szabadon a házban?

Papagáj szabadon a házban?

Figyelt kérdés

(Nem szeretnék papagájt tartani)


Mindig is érdekelt,hogy akik papagájt tartanak és kiengedik a lakásban hosszú időre,azok hogy érik el,hogy visszamenjen a kalitkába,illetve nem problémás utána takarítani a szobát,ahol ki van engedve?



febr. 3. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:
97%
Ugyanúgy, mint aki szobába engedi ki. A papagáj tudja hol van a kajája, vize, magától is visszamegy napközben. Ha meg szándékosan vissza akarja tenni a gazdi és kezes a madár, ujjra lépteti és berakja. Mondjuk én nem vagyok híve annak, hogy az egész lakásban szabadon legyen, mert sok minden veszélyes számára, bármikor történhet baleset. A szobát is madárbiztossá kell tenni, hát még akkor az egész lakást. A kakit könnyű utánuk takarítani, viszont a tollpor már nem olyan egyszerű eset.
febr. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
40 évvez ezelőtt tartottam úgy papagájt, hogy gyakran kijöhetett. Mivel intenzív az anyagcseréje, úgy volt, ahogy az első mondja, néhány órán belül visszamegy a kalitkába enni. Egy óra pereme, a szék karfája, a függöny teteje és a csillár egy ívelt tartója volt a kedvenc helye ahova kiköltözött, amikor kiengedtem. Nagyon aranyos volt, mert azt is eltanulta, hogy hogyan hívom, amikor vissza akarom tenni. Így mikor a feltartott ujjamat meglátta, ő is elkezdte mondani, hogy "gyere csak!" Ha valaki látott bennünket ilyenkor, azt szakadt a kacagástól, mert én meg elkezdtem neki magyarázni, hogy a függöny tetejére én nem fogok tudni felrepülni, jöjjön mégis ő. De ő fennhangon harsogta, hogy gyere csak, gyere csak! Aztán amikor úgy érezte, hogy kibohóckodtuk magunkat, rászállt a mutató ujjamra, és betettem a kalitkába. Ekkor záróakkordként a "Pityuka vagyok, nagykópé" szöveget tolta. A kedvenc helyei alá papírzsepi volt téve, a takarítás a zsepi cseréjéből, és a kakis zsepi kidobásából állt. A diffenbachia nevű növényt kellett kitenni a lakásból, mert azt mondták az számára mérgező, ha belekóstolna...
febr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha kinyitom a kalitkát, kijön a szobába. Rászáll a fikuszra és ott tartózkodik, vagy ha bent vagyok, akkor a fejemre, az íróasztalra elém totyog.

Majd gondol egyet és bemegy a kalitkába.

Ha teljesen szabadjára engedném akkor félő nehogy rányissam az ajtót, rálépjek ha épp ott keresgél valamit. Szóval a kalitka a biztonság is egyben.

febr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!