Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa papagáj viselkedése...

Nimfa papagáj viselkedése mitől változott meg? Illetve mitől száraz a bőrük ennyire?

Figyelt kérdés

Van egy pár nimfa papagájom, 3 évesek mind a ketten és kereskedésből valóak. Sajnos nem szelídek, a kalitka amiben vannak 1m hosszú, 50cm mély és 80cm magas. Az ajtajuk nyitva van minden nap, ki is szoktak jönni.


Száraz a bőrük, egy egyszerű tollászkodás után is szó szerint ömlik a por és bőr darabok belőlük, pedig rendszeresen fürdetem őket. Ez mitől lehet?


Illetve az elmúlt 1-2 hónapban nagyon megváltoztak, elképesztően "rosszak". Ha már csak bemegyünk a szobába elkezdenek vergődni és száll a rengetek kosz, képtelenség tisztán tartani így. Ez ellen mit tehetek?



febr. 28. 08:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az nem bőr, hanem tollpor és a viaszos cucc az új tollakról. Vedlenek.

Azért reppennek fel, őrülnek meg, mert vadak. Egyre jobban elvadulnak, ha nem szánsz időt arra, hogy ne féljenek tőletek.

febr. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szelidítéssel kapcsolatban tudnál esetleg javasolni valamit? Próbálkozok, a tojóval tudunk előre haladni viszont amit a hím közelébe megy az egész szelidítés semmit sem ér, elvadítja rendszeresen.
febr. 28. 09:45
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A tollpor nagyon jellemző a nimfákra, mint a kakadura is. Ez ellen tenni nem lehet, csak sok takarítással, fürdési lehetőséggel és esetleg egy légtisztítóval.


Szelidítgetni pedig úgy tudod, ha eleinte csak sokat vagy a közelükben, Nem csinálsz semmit, csak "vagy". Odaülsz melléjük olvasni pl. Aztán ha ezzel így megbékélnek, akkor adhatsz nekik finomságokat, amiket imádnak. Az én papagájom imádja a főtt krumplit, a popcornt, a banánt, a főtt répát. Ezeket kezdd el kézből adni nekik, először kalitkán keresztül, tartsd csak oda amit szeretnek és hagyd h ők közelítsenek meg Téged.

Nagyon-nagyon sokat legyél velük (kezdetben), mert a szelidítés kulcsa a békés jelenlét. Attól pedig ne tarts, hogy a hím visszavadítja: ha folytatod a dolgot, pont hogy a tojó miatt fogja a hím is észrevenni, hogy nem vagy fenyegetés és bízhat benned.

Nekem az egyik papagájom tök kezes, vállon ülő darab, hoztam neki kecskepapagájt egy kereskedésből, aki sohasem volt emberközelben. Az étkezőben lakik, ami a lakás központja, mindig van élet körülötte, evés, jövés-menés - és így megszokott minket. Sosem mentünk utána, mindig ő jött közelebb, ha úgy érezte. És kimondottan _figyelte_ a másik papagájomat, hogy mit csinál velem. Nézte, hogy a vállamra ül mosogatás közben - ő meg fentről a szekrény tetejéről nézegetett. A kecskepapinak a nagy kedvence a paprikacsutka, kezdetben kapott a kalitba, hogy lebontsa. Aztán sokszor csinált olyat, hogy mikor kijött, akkor a monitoron üldögélt. Odanyjtottam neki magot, mindenfélét és elvette. Utána odanyújtottam egy paprikacsutkát úgy, hogy ne érje el és a kezemre kelljen reppennie. És most már úgy is odajön a kezemre, ha nincs nálam paprika. :) Ez a folyamat olyan 4-5 hónap, de ez egyéni, valakinél gyorsabb, másnál, ha bizalmatlanabb, lassabb. De ne add fel! :)

Drukkolok!

febr. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok segítséget, megnyugodtam, hogy nem egyéni probléma a tollpor. Mindenképp megfogadom a tanácsaid, köszönöm, hogy sokat segítettél :)
febr. 28. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!